Oscary 2023: gdzie i o której obejrzeć w Polsce transmisję z rozdania nagród? [TRANSMISJA]

10.03.2023 17:46

Gdzie obejrzeć Oscary 2023 w Polsce? Nagrody zostaną przyznane z 13 na 14 marca 2023 roku. Gdzie będzie można obejrzeć transmisję z Oscarów 2023 w telewizji i internecie? O której rozpocznie się relacja z gali?

Oscary 2023
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Rozdanie Oscarów 2023 będą śledziły setki kinomanów z całej Polski. Gdzie będzie można oglądać transmisję z gali na żywo?

Oscary 2023: gdzie i o której obejrzeć w Polsce transmisję z rozdania nagród?

Jak co roku rozdanie Oscarów przyciągnie przed telewizory wielu miłośników kina, ciekawych, które filmy, gwiazdy i twórcy zdobędą prestiżowe statuetki. Tradycyjnie w Polsce będziemy mogli oglądać transmisje na żywo zarówno dostępna w internecie, jak i telewizji.

95. ceremonia wręczenia nagród odbędzie się tradycyjnie w Dolby Theatre at Hollywood & Highland Center i na terenie USA będzie pokazywana na żywo przez ABC. W pozostałych krajach świata transmisja trafi na antenę ponad 200 lokalnych telewizji. Wzorem lat ubiegłych, w Polsce Galę Oscarową będzie można obejrzeć wyłącznie w CANAL+ PREMIUM oraz w serwisie CANAL+ online.

Podobnie jak w zeszłym roku studio oscarowe na CANAL+ PREMIUM poprowadzą wybitni znawcy filmu: dziennikarka i felietonistka, prowadząca program AKTUALNOŚCI FILMOWE+ w CANAL+ - Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i prezenter, prowadzący KINO MÓWI w Ale kino+ i współprowadzący AKTUALNOŚCI FILMOWYCH+. Transmisja z gali, którą otworzy 0:30 półgodzinna relacja z czerwonego dywanu, potrwa do godz. 4:00.

Wśród filmów nominowanych do Oscarów 2023 prym wiodą takie tytuły jak "Wszystko wszędzie naraz", "Wieloryb", "Na zachodzie bez zmian" oraz "Duchy Inisherin". Nie zabrakło polskiego akcentu. Szansę na Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy ma "IO" - produkcja w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Oscary 2023: kiedy odbędzie się gala wręczenia nagród?

95. rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 13 marca 2023 roku. Ceremonia wręczenia Oscarów 2023 będzie miała miejsce w Dolby Theatre at Hollywood & Highland Center. Prowadzącym galę został między innymi Jimmy Kimmel. 

loader

RadioZET.pl/Canal+