Aktorka krytykuje Oscary. Pominięto hołd dla jej zmarłego ojca

14.03.2023 10:14

Mira Sorvino krytycznie odniosła się do 95. gali wręczenia Oscarów. Podczas imprezy zapomniano o jej niedawno zmarłym ojcu - Paulu Sorvino.

Paul i Mira Sorvino
fot. AF Archive/Graham Whitby Boot/Mary Evans Picture Library/East Ne

W nocy z 12 na 13 marca 2023 roku odbyła się 95. gala wręczenia Oscarów. Jak zwykle nie zabrakło segmentu In Memoriam, w którym wspomina się filmowców ważnych dla kinematografii, zmarłych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zabrakło jednak Paula Sorvino, co zdenerwowało jego córkę - Mirę.

Oscary 2023: Paul Sorvino pominięty w In Memoriam

Oscarowe wpadki są wpisane w charakter jednej z największych imprez nadawanych na żywo na świecie. I chociaż na Oscarach 2023 nie zabrakło większych i mniejszych gaf realizacyjnych, pominięcie uczczenia pamięci zmarłego aktora, może wydawać się poważnym niedopatrzeniem organizacyjnym.

Jak podaje Deadline, na Twitterze Miry Sorvino - aktorki nagrodzonej Oscarem za udział w filmie "Jej wysokość Afrodyta", pojawił się wpis, w którym artystka zaznaczyła, że nie podoba się jej brak pamięci dla jej zmarłego ojca.

Ja na pewno pamiętałam tatę w oscarową noc…

Na jednym komentarzu się jednak nie skończyło.

To zdumiewające i nie do uwierzenia, że mój ukochany ojciec i wielu innych niesamowitych genialnych zmarłych aktorów zostało pominiętych. Oscary zapomniały o Paulu Sorvino, ale reszta z nas nigdy tego nie zrobi! (...) Jestem niewiarygodnie zraniona i zszokowana, że trwający całe życie, niezastąpiony, ogromny wkład mojego ojca w świat kina został przeoczony przez kogokolwiek, kto robił tę listę. My - jego kochająca rodzina i wy - jego uwielbiająca publiczność, wiemy, jak wyjątkowy i niesamowity był. Mamy nadzieję, że Akademia zrobi coś, aby to naprawić.

To nie pierwszy raz w historii gali, kiedy w segmencie In Memoriam pominięto ważną postać ze świata kinematografii.

Oscary 2023: tych zmarłych artystów pominięto na gali

Paul Sorvino nie był jedyną zmarłą osobą, która została pominięta na Oscarach 2023. Zapomniano m.in. o Charlbi Dean - gwieździe nominowanego do nagrody za najlepszy film "W trójkącie" czy nominowanej do nagrody Emmy Anne Heche. Pominięci zostali także Tom Sizemore - gwiazdor "Szeregowca Ryana" oraz Chaim Topol - odtwórca roli głównego bohatera "Skrzypka na dachu". Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej nie podaje kryteriów, według których sporządzana jest lista osób trafiających do In Memoriam. 

loader

RadioZET.pl/Deadline/Twitter