Oscary 2023: kolejna afera podczas gali? Prowadzący ma plan awaryjny: "Stłukę ich"

09.03.2023 11:56

Jimmy Kimmel - prowadzący gali Oscarów 2023, zdradził, że przygotował się na wypadek afery podobnej do publicznego spoliczkowania Chrisa Rocka przez Willa Smitha.

Chris Rock, Will Smith
fot. Neilson Barnard/Getty AFP/East News

Prowadzący gale Oscarów 2023 - Jimmy Kimmel, wyznał, że przygotował się na kolejny ewentualny konflikt podobny do zeszłorocznej afery z udziałem Willa Smitha i Chrisa Rocka.

Oscary 2023: prowadzący przewiduje kolejną wpadkę?

Gale rozdania Oscarów to jedno z największych przedsięwzięć telewizyjnych, która wiąże się z możliwością wystąpienia wielu wpadek. Trwająca kilka godzin impreza transmitowana na żywo jest niezwykle dynamiczna, a na scenie pojawia się bardzo wiele osób, które mogą się pomylić, przewrócić, albo... kogoś spoliczkować. Twórcy i prowadzący są więc gotowi prawie na wszystko.

Co prawda atak Willa Smitha na Chrisa Rocka podczas Oscarów 2022 był wielkim zaskoczeniem, ale ustanowił pewien precedens. Jimmy Kimmel rozmawiał o tym z The Hollywood Reporter. Został zapytany, co się stanie, jeśli na 95. rozdaniu Oscarów znowu wywiąże się bójka. Znany ze swojego poczucia humoru gwiazdor talk-show wyjaśnił.

loader

Miejmy nadzieję, że w tym roku nikt nie będzie się bił. Tym bardziej że Kimmel mógłby mieć problem, gdyby na scenę wyszedł ktoś postury Dwayne'a "The Rocka" Johnsona. Prowadzący ciągnął żart, mówiąc, że w takim wypadku najzwyczajniej w świecie zacząłby uciekać.

Jednak pora odsunąć żarty na bok. Zeszłoroczna sytuacja sprawiła, że dyrektor generalny Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej - Bill Kramer, potwierdził, iż za kulisami pracował będzie "zespół kryzysowy", którego zadaniem jest upewnić się, by nie pojawiły się żadne problemy podczas ceremonii. Kramer przyznał, że wydarzenia z ostatniej gali "otworzyły nasze umysły na wiele rzeczy, które mogą się wydarzyć podczas ceremonii rozdania Oscarów".

Dyrektor Akademii rozmawiał na ten temat z "Time".

Przeprowadziliśmy wiele scenariuszy. Mamy więc nadzieję, że będziemy przygotowani na wszystko, czego możemy nie przewidywać w tej chwili, ale planujemy na wszelki wypadek.

Miejmy nadzieję, że tym razem będzie spokojnie.

Oscary 2023: kiedy rozdanie nagród?

O tym, które filmy wygrają Oscary 2023, przekonamy się już 12 marca 2023 roku. Wówczas odbędzie się uroczysta gala, na której po raz 95. zostaną wręczone nagrody. Kimmel poprowadzi imprezę po raz trzeci w swojej karierze.  

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter/Times