Nowy film Netflix powoduje zawał serca? Przed oglądaniem ostrzega sama platforma

07.03.2023 13:14

Film "Nie patrz w dół" na Netflix sprawił, że wielu widzom podniosło się ciśnienie. O czym jest produkcja, i co powoduje strach podczas seansu?

Nie patrz w dół - kadr z filmu
fot. Kino Helios/materiały prasowe

Thriller "Nie patrz w dół" trafił na platformę Netflix w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Pojawiły się głosy, że przyprawia widzów o zawroty głowy oraz sprawia, że serce wyrywa się z piersi.

"Nie patrz w dół": thriller przeraża widzów

Film z 2022 roku w reżyserii Scotta Manna opowiada o dwóch przyjaciółkach, które postanawiają wspiąć się na wysoki maszt radiowy. Wyprawa nie idzie jednak po ich myśli i kobiety zostają uwięzione na szczycie. W rolach głównych wystąpili Virginia Gardner, Grace Fulton, Jeffrey Dean Morgan i Mason Gooding.

Na początku marca 2023 roku film "Nie patrz w dół" znalazł się w ofercie platformy Netflix w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na oficjalnym Twitterze serwisu pojawił się nawet post w formie małego ostrzeżenia.

Prawie każde ujęcie z "Nie patrz w dół" (2022) – filmu o dwóch kobietach, które utknęły po wejściu na szczyt mierzącej 2000 stóp wieży radiowej – sprawi, że może ci się zakręcić w głowie.

I chociaż powyższy tweet w rzeczywistości nie ma stanowić przestrogi, w komentarzach wielu użytkowników Netflix potwierdza, że rzeczywiście seans thrillera podniósł im ciśnienie.

Oglądałem wczoraj. Nie wiedziałem, czego się spodziewać i byłem mile zaskoczony... i przerażony! Nagle mam znowu lęk wysokości. Byłem trochę rozczarowany zakończeniem, po prostu czułem, że było trochę pospieszone.

Miałem spocone dłonie od około drugiej minuty - po tym jak utknęły, do samego końca. Nie jest to najlepszy film do oglądania, jeśli masz lęk wysokości.

Wolałabym czuć się normalnie niż żeby kręciło mi się w głowie. Uwielbiam jednak dreszczyk emocji towarzyszący filmowi. Prawie jak w "Bękarcie z piekła rodem". Chciałabym, żeby wrócił, proszę.

Kiedy to oglądałem, mówiłem: "NO PRZESTAŃCIE TAK ROBIĆ", ilekroć kamera pokazywała wysokość. Znakomity horror.

Według portalu Mirror w sieci można również znaleźć wypowiedzi widzów, którzy podczas seansu odnotowali przyspieszone bicie serca.

Dwie dziewczyny wspinające się na k***wsko wysoką wieżę radiową? Jestem po 20 minutach seansu i miałem już co najmniej 400 zawałów serca!!!

Oczywiście to celowe wyolbrzymienie mające podkreślić, że "Nie patrz w dół" oferuje odczucia, jak podczas przejażdżki rollercoasterem.

Ci z was, którzy zasugerowali mi obejrzenie "Nie patrz w dół" na Netflix… Tak, obwiniam was za moje wysokie ciśnienie krwi.

"Nie patrz w dół" zdobył na portalu Rotten Tomatoes 79% świeżości - zarówno od widzów, jak i krytyków. Jest to bardzo przyzwoita ocena. Nota, jak i powyższe komentarze świadczą o jednym -  jeśli chcecie się bać, obejrzyjcie ten film.

"Nie patrz w dół": gdzie oglądać w Polsce?

Niestety polski Netflix nie ma w swojej ofercie filmu "Nie patrz w dół". Produkcja jest dostępna jedynie za pośrednictwem wypożyczalni VOD. Za kilkanaście złotych można go obejrzeć za pośrednictwem platform Canal+, Player i Cineman.

loader

RadioZET.pl/Twitter/Mirror