Zamknij

Mylene Demongeot nie żyje. Aktorka komediowa miała 87 lat

02.12.2022 10:40

Mylene Demongeot nie żyje. Kultowa francuska aktorka przez 70 lat owocnej kariery zagrała w ponad 100 produkcjach. Zmarła w wieku 87 lat.

Mylene Demongeot
fot. Films EGE/Collection Christophel/East News

Mylene Demongeot nie żyje. Francuska aktorka filmowa była znana ze swoich licznych ról komediowych. Jej kariera trwała 70 lat i obejmowała grę głównie we francuskim i brytyjskim kinie.

Mylene Demongeot nie żyje. Aktorka komediowa miała 87 lat

Artystka zmarła w paryskim szpitalu w wieku 87 lat. Nie podano przyczyny śmierci aktorki.

Jak czytamy na portalu Wirtualna Polska, aktorkę pożegnał dziennikarz Henry Jean Servat, który przyjaźnił się z Demongeot. - Jestem zdruzgotany, że muszę brać udział w odejściu Mylene Demongeot, ukochanej, pięknej artystki, wspaniałej aktorki i przyjaciółki od ponad 40 lat, a także aktywistki, która przez lata działała w obronie zwierząt.

Mylene Demongeot nie żyje. Kim była artystka?

Demongeot urodziła się w Nicei, a podczas swojej owocnej kariery zagrała w ponad 100 produkcjach. Najbardziej znana była we Francji. Polskiej publiczności dała się zapamiętać dzięki kultowej komedii "Fantomas" z lat 60.

Jej najpopularniejsza rola to wcielenie się w Milady de Winter w "Trzech muszkieterach: Zemsta Milady" z 1961 roku. Aktorka zagrała także w "Witaj smutku" u boku Davida Nivena oraz w serii produkcji "Camping" z ostatnich lat.

Ostatni film zrealizowany z udziałem Mylene Demongeot to "Maison de retraite" z 2022 roku, gdzie wcieliła się w Simone Tournier.

Deadline/WP