Zamknij

Mickey Kuhn nie żyje. Ostatni żyjący członek obsady "Przeminęło z wiatrem" miał 90 lat

23.11.2022 09:16

Zmarł Mickey Kuhn - amerykański aktor filmowy, który zyskał popularność za sprawą roli w "Przeminęło z wiatrem". Był ostatnim żyjącym członkiem obsady filmu. Miał 90 lat.

Przeminęło z wiatrem -  Leslie Howard, Mickey Kuhn - kadr z filmu
fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

20 listopada 2022 roku odszedł Mickey Kuhn. Był dziecięcym aktorem filmowym i telewizyjnym, który zasłynął udziałem w kultowej produkcji "Przeminęło z wiatrem". Zmarł w wieku 90 lat.

Mickey Kuhn nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci artysty za pośrednictwem Facebooka poinformował jego przyjaciel George Terrell.

Ze smutkiem informuję, że dzisiaj zmarł Mickey Kuhn. Był ostatnim członkiem obsady filmu "Przeminęło z wiatrem". 21 września skończył 90 lat. Dwukrotnie był moim gościem w Gadsden, gdzie wiele osób miało okazję go poznać. Ostatnio odwiedziliśmy imprezę w Teksasie, gdzie zrobiłem to zdjęcie. Oprócz tego, że był Beau Wilkesem, zagrał w wielu innych filmach z takimi sławami, jak Bette Davis i John Wayne. Był jedyną osobą, która pojawiła się z Vivien Leigh w obu jej nagrodzonych Oscarem rolach filmowych. Niech odpoczywa w pokoju i zmartwychwstaje w chwale.

Nie podano przyczyny śmierci aktora. Wiadomo jedynie, że zmarł w hospicjum w Naples na Florydzie.

Mickey Kuhn: najważniejsze role aktora

Mickey Kuhn urodził się 21 września 1932 roku w Waukegan w stanie Illinois jako Theodore Matthew Michael Kuhn Junior. Dwa lata po jego narodzinach Khunowie przenieśli się do Los Angeles. Przed kamerą zadebiutował w 1934 roku jako dwuletnie dziecko w filmie "Zmiana serc". Rodzice postanowili posłać go do Mar-Ken School, w której uczyły się dzieci pracujące w branży rozrywkowej. Tam zaprzyjaźnił się z dwoma aktorami - Dwayne'em i Darrylem Hickmanem.

Kolejną rolą Khuna był dramat "A Doctor's Diary" z 1937 roku. Dwa lata później dostał kolejną rolę w filmie "Król podziemia". Przełomem w jego karierze był jednak film biograficzny "Juarez" z 1939 roku, w którym otrzymał pierwszą większą rolę. Został wybrany do niej spośród 50 innych dziecięcych aktorów. Dzięki tej produkcji wystąpił w najgłośniejszym tytule w swoim dorobku - "Przeminęło z wiatrem", w którym wcielił się w Beau Wilkesa.

Kolejne produkcje z udziałem Khuna to między innymi "Drzewko na Brooklynie", "Dick Tracy", "Dziwna miłość Marty Ivers", "Przenikliwy wiatr", "Magiczne miasto" czy "Rzeka Czerwona", w której wystąpił u boku Johna Wayne'a. W latach 50., czyli pod koniec swojej młodzieńczej kariery, występował w takich tytułach, jak "Złamana strzała", czy "Tramwaj zwany pożądaniem", w którym po 12 latach ponownie spotkał się na planie z  Vivien Leigh. Jego ostatnie role to udział w trzech odcinkach telewizyjnej antologii "Alfred Hitchcock przedstawia" z 1957 roku. Łącznie Khun zagrał w 32 produkcjach.

Od roku 1951 do 1955 pracował jako elektryk naprawiający samoloty dla wojska amerykańskiego. Po skończeniu służby wojskowej powrócił do aktorstwa, ale po kilku występach zrezygnował z kariery w branży filmowej. Po ukończeniu studiów przez 30 lat pracował w American Airlines na lotnisku w Bostonie. Pojawiał się jednak regularnie na festiwalach filmowych i spotkaniach z fanami.

Był żonaty 5 razy. W 1956 roku poślubił Jean Marie Hannick, z którą doczekał się dwójki dzieci. Kolejnymi żonami Khuna były Shannon Farnon, Rosa Negrete, i Yolanda Borbon. Każde małżeństwo kończyło się rozwodem. Z ostatnią żoną - Barbara Traci, koleżanką z pracy, był w związku od 1985 roku do swojej śmierci.

loader

RadioZET.pl/Deadline/Facebook