Zamknij

Nie żyje ojciec aktora oskarżonego o kanibalizm. Michael Armand Hammer miał 67 lat

23.11.2022 13:26

Zmarł Michael Armand Hammer - ojciec kontrowersyjnego aktora Armiego Hammera i biznesmen. Miał 67 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Crisis - ARMIE HAMMER - kadr z filmu
fot. Album Online/East News

20 listopada 2022 roku odszedł Michael Armand Hammer. Był finansistą i przedsiębiorcą związanym z Occidental Petroleum oraz ojcem wzbudzającego kontrowersje aktora Armiego Hammera oskarżanego o kanibalizm. Zmarł w wieku 67 lat.

Michael Armand Hammer nie żyje

Jak podaje TMZ, śmierć mężczyzny potwierdziły źródła bliskie rodzinie Hammerów. Od dłuższego czasu był bardzo chory.

Powodem śmierci był rak. Nie podano szczegółów dotyczących nowotworu.

Michael Armand Hammer urodził się 8 września 1955 roku w Los Angeles. Był wnukiem przemysłowca Armanda Hammera - założyciela Occidental Petroleum. W 1978 roku ukończył zarządzanie na University of San Diego. W 1982 roku obronił tytuł magistra na Columbia University Graduate School of Business. Zanim zaczął pracę w firmie dziadka, zajmował się inwestycjami dla wielu nowojorskich banków. Do Occidental Petroleum dołączył w latach 80. XX wieku. Kiedy w 1985 roku został wiceprezesem, przeniósł siedzibę firmy z Teksasu do Los Angeles. Odszedł z firmy w 1991 roku, tuż po śmierci dziadka. W kolejnych latach był członkiem rad nadzorczych wielu przedsiębiorstw.

W 1985 roku poślubił Dru Ann Mobley. Doczekali się dwójki synów - Armiego, który został aktorem i Viktora - biznesmena i przedsiębiorcy. Małżeństwo rozpadło się w 2012 roku po 27 latach. W 2017 roku ożenił się z Misty Millward.

loader

RadioZET.pl/TMZ