"Martwe zło: Przebudzenie" - zobacz zwiastun kontynuacji kultowego horroru

05.01.2023 13:02

Horror "Martwe zło: Przebudzenie" doczekał się pierwszego zwiastuna. Jak prezentuje się ciąg dalszy mrocznej historii zaczętej przez Sama Raimiego ponad 40 lat temu?

Martwe zło: Przebudzenie - kadr z filmu
fot. Warner Bros. Pictures/materiały prasowe

"Martwe zło: Przebudzenie" to długo wyczekiwany kolejny rozdział straszliwej opowieści stworzonej przez Sama Raimiego. Czy seria ma szansę istnieć bez Asha Williamsa?

"Martwe zło: Przebudzenie" - zwiastun kontynuacji kultowej serii horrorów

W 1981 roku Sam Raimi zadebiutował jako reżyser dzięki horrorowi "Martwe zło" - produkcji opowiadającej o grupie ludzi w domku w lesie, walczących z przerażającymi demonami. Tytuł został uznany za kultowy i wkrótce doczekał się dwóch kontynuacji. Po latach wydano też remake oraz serialowy spin-off "Ash kontra martwe zło", skupiający się na dalszych losach głównego bohatera granego przez Bruce'a Campbella.

Po latach przerwy od serii zapowiedziano, że niebawem ukaże się kolejna produkcja, będąca zupełnie nowym rozdziałem w historii "Martwego zła". Mowa o filmie "Martwe zło: Przebudzenie", który doczekał się pierwszego, przerażającego zwiastuna.

Tym razem akcja przenosi się z chatki w lesie do miasta. Fabuła skupia się na opętaniu przez demony matki, wychowującej swoje dzieci. Pociechy będą musiały przeżyć koszmarną konfrontację z potworem, który na nie poluje. Chociaż trailer zapowiada ewolucję tytułowego martwego zła, pojawia się w nim wiele elementów charakterystycznych dla serii - jest krwawo, ale nie brakuje humoru, widzimy umorusane krwią twarze z kontrastującymi białkami oczu bohaterów, mroczną księgę "Necronomicon". Nie zabrakło też piły łańcuchowej.

"Martwe zło: Przebudzenie" - kiedy premiera filmu?

Chociaż reżyserem i scenarzystą "Martwego zła: Przebudzenie" jest Lee Cronin, nad tytułem czuwali twórcy związani z oryginalnymi filmami. Robert Tapert został producentem horroru, a Sam Raimi jego producentem wykonawczym. W rolach głównych wystąpili Alyssa Sutherland, Lily Sullivan, Gabrielle Echols, Morgan Davies, Nell Fisher i Mia Challis. "Martwe zło: Przebudzenie" trafi do kin 21 kwietnia 2023 roku.

loader

RadioZET.pl/YouTube