Zamknij

Kulisy wielkiego skandalu Hollywood do obejrzenia w filmie „Jednym głosem”. W kinach od 25 listopada

„Jednym głosem” opowiada historię wielkiego skandalu w Hollywood, która w 2017 wstrząsnęła światem. Wielokrotnie nagradzany producent filmowy zostaje oskarżony o molestowanie seksualne.

Kulisy wielkiego skandalu Hollywood do obejrzenia w filmie „Jednym głosem”. W kinach od 25 listopada
fot. Materiały partnerskie

Historia zaczyna się od reporterskiego śledztwa New York Timesa, które zapoczątkowały dziennikarki Megan Twohey i Jodi Kantor. Na łamach swoich reportaży przedstawiły historię, która skruszyła milczenie wokół tematu molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood - Harveya Weinsteina. Wykorzystywanie, szantażowanie i tuszowanie przestępstw przez szefa Miramaxu i The Weinstein Company trwało od dziesięcioleci. Publikacja NYT zapoczątkowała ruch #MeToo w środowisku Hollywood, która odbiła się szerokim echem na całym świecie.

Dzięki dziennikarskiemu śledztwu, które ośmieliło kobiety do przerwania wieloletniego milczenia, ostatecznie Weinstein został oskarżony i skazany na 23 lata więzienia.

Film „Jednym głosem” powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Megan Twohey i Jodi Kantor. W rolach dziennikarek zobaczymy: nominowaną dwukrotnie do Oscara®, Carey Mulligan („Obiecująca. Moda. Kobieta”) oraz Zoe Kazan, nominowaną do Emmy za rolę w serialu „Olive Kitteridge”. Film wyreżyserowała nagrodzona Emmy, Maria Schrader (Unorthodox) na podstawie scenariusza Rebeki Lenkiewicz („Ida”)

Film wyprodukowali laureaci Oscara®: Brad Pitt, Dede Gardner i Jeremy Kleiner z firmy producenckiej - Plan B Entertainment, a producentami wykonawczymi ze strony firmy, Annapurna Pictures są: nominowana do Oscara®, Megan Ellison oraz Sue Naegle.

zdjęcie 12
fot.

Materiały partnerskie