Zamknij

Kirstie Alley nie żyje. Ceniona aktorka miała 71 lat

06.12.2022 07:25

Kirstie Alley nie żyje. Ceniona aktorka i zdobywczyni nagrody Emmy za pracę w serialu "Cheers" odeszła 5 grudnia 2022 roku. Smutną informację przekazała rodzina Alley.

Kirstie Alley
fot. Backgrid/East News

Kirstie Alley nie żyje. Jak podała rodzina aktorki, odeszła ona w wieku 71 lat, otoczona rodziną. Powodem śmierci była choroba nowotworowa, która została dopiero niedawno wykryta. 

Zobacz także: Quentin Oliver Lee nie żyje. Gwiazdor Broadwayu, wybitny śpiewak miał zaledwie 34 lata

Kirstie Alley nie żyje. Ceniona aktorka miała 71 lat

Kirstie Alley nie żyje. Zdobywczyni prestiżowej nagrody Emmy niedawno miała się dowiedzieć, że choruje. Jej rodzina poinformowała o tym w wydanym oświadczeniu, w którym dodali, że Alley walczyła do samego końca i mogła liczyć na wsparcie ze strony najbliższych.

Kirstie Alley urodziła się 12 stycznia 1951 roku w Kansas w Stanach Zjednoczonych. Była aktorką, producentką, ale też scenarzystką. Zadebiutowała na dużym ekranie wielką rolą porucznik Saavik w filmie "Star Trek II: Gniew Khana", za którą była nominowana do wielu nagród. Następnie pojawił się film "I kto to mówi" z Johnem Travoltą.

Za mąż wychodziła dwa razy. W 1970 roku poślubiła Boba Alleya, którego poznała na studiach. Para rozstała się w 1977 roku. W 1983 roku poślubiła aktora Parkera Stevensona, którego poznała na planie serialu "Północ-Południe", ale rozwiedli się w 1997 roku. Miała dwoje dzieci: syna Williama (ur. 1992) i córkę Lillie (ur. 1994).

Artystkę pożegnał m.in. John Travolta, deklarując, że była dla niego ważną osobą.

Zobacz także: Mylene Demongeot nie żyje. Aktorka komediowa miała 87 lat

RadioZET.pl/Onet.pl

Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News