Zamknij

Joanna Kulig, Peter Dinklage i Anne Hathaway razem na ekranie. Ich film otworzy festiwal w Berlinie

11.01.2023 13:02

Joanna Kulig z kolejnym międzynarodowym sukcesem. Polska aktorka wystąpiła u boku gwiazd Hollywood – Anne Hathaway i Petera Dinklage’a w filmie „She Came To Me”. Właśnie ogłoszono, że komediowa produkcja otworzy prestiżowy festiwal w Berlinie. Wiemy, o czym opowiada.

The Eddy - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Joanna Kulig może świętować kolejny sukces. Polska aktorka najlepiej znana jest z ról w nominowanym do Oscara dramacie „Zimna wojna”, miniserialu Damiena Chazelle’a i Jacka Thorne’a „The Eddy” czy lubianym polskim serialu komediowym „O mnie się nie martw”. Niedawno informowaliśmy, że wystąpi u boku wielokrotnie nagradzanych gwiazd Hollywood – Anne Hathaway i Petera Dinklage’a, który w głowach wielu fanów wciąż pozostaje charakternym i zadziornym Tyrionem Lannisterem z megapopularnego hitu HBO „Gra o tron”. 

Joanna Kulig u boku hollywoodzkich gwiazd 

Joanna Kulig dostała niedawno angaż do amerykańskiego komedio-dramatu, sygnowanego nazwiskiem Rebecki Miller. Reżyserka pokazywanego w Berlinie „Planu Maggie” i „Prywatnego życia Pippy Lee” tym razem wzięła na warsztat historię nowojorskiego kompozytora, który przeżywa kryzys twórczy. Mężczyzna nie może sobie jednak pozwolić na moment słabości, bo właśnie zbliża się deadline na partyturę do jego wielkiej opery, mającej być jego powrotem do świata wielkich twórców. Za namową swojej żony, która była wcześniej jego terapeutką, wyrusza na podróż w poszukiwaniu inspiracji. Nie jest gotowy na to, co spotka na swojej drodze.

W głórwnych rolach w filmie wystąpili Peter Dinklage i Anne Hathaway. W filmie pojawią się także Joanna Kulig, Marisa Tomei i Brian d’Arcy James.

„She Came to Me“ filmem otwarcia Berlinale 2023

Właśnie poinformowano, że produkcja z udziałem Joanny Kulig otworzy tegoroczny festiwal filmowy w Berlinie. Prestiżowa impreza filmowa odbędzie się w tym roku w dniach 16-26 lutego. Szefową tegorocznego Jury jest amerykańska aktorka Kristen Stewart.

Pełny program imprezy poznamy już 23 stycznia. Czy pojawi się w nim więcej polskich akcentów? W polskim środowisku filmowym nieśmiało rozmawia się o tym, że być może obraz Jana Holoubka „Doppelganger. Sobowtór” znajdzie się wśród filmów konkursowych. Czy tak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Czytaj także: "Glass Onion: Film z serii Na Noże": spełniony sen kinofila. Oceniamy film Riana Johnsona [RECENZJA]

loader

RadioZET.pl/Deadline/Facebook

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów