Zamknij

Jan Nowicki nie żyje. Ludzie kultury żegnają słynnego aktora

07.12.2022 11:47

Jan Nowicki nie żyje – taka informacja trafiła do mediów w środę 7 grudnia z rana. Świat kultury zapłakał. W jaki sposób dawni współpracownicy i ludzie kultury pożegnali słynnego aktora?

Jan Nowicki i Cezary Pazura
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Jan Nowicki nie żyje. Polski aktor filmowy i teatralny, najlepiej znany z ról w takich filmach jak „Wielki Szu”, „Sanatorium pod Klepsydrą” czy „Popioły”, zmarł w wieku 83 lat. Świat kultury pogrążył się w żałobie.

Jan Nowicki nie żyje. Świat kultury żegna wybitnego aktora

Na wieść o śmierci mężczyzny zareagowali jego dawni współpracownicy, przyjaciele i członkowie świata kultury. Oto, co napisano w ramach pożegnań w mediach społecznościowych. Wiele wpisów na temat śmierci aktora i wspomnień z nim związanych, znajdziemy na oficjalnych i prywatnych profilach gwiazd.

Minister Kultury, Piotr Gliński, lakonicznie skomentował smutną wiadomość:

– Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury.

Cezary Pazura wspomniał jeden z dialogów i wyznał, że wielki aktor zawsze pozostanie w jego pamięci:

– Ile masz lat Cezary? - 35 Mistrzu. - Tyle życia przed Tobą. BIEDAKU…” (Sztos- 1997)
Kochany Panie Janie, zostaniesz w moim sercu na zawsze. Ty i to co od Ciebie usłyszałem. Nikt mi tego nie odbierze. Żegnaj Mistrzu

Jana Nowickiego pożegnała również słynna aktorka Adrianna Biedrzyńska, która umieściła na Instagramie pamiątkowe zdjęcie z aktorem:

– Janku kochany… do zobaczenia, Mistrzu…

Hołd aktorowi oddała również aktorka i celebrytka Anna Mucha:

– Janku, to był zaszczyt – napisała gwiazda pod fotografią, przedstawiającą aktora z papierosem, wspominając czasy, gdy w 1997 roku grali razem w "Młodych wilkach".

Anna Mucha żegna Jana Nowickiego
fot.

fot. Instagram Anny Muchy/screen

Inni próbowali wejść w dialog ze zmarłym, podkreślając, jak wielką rolę odegrał w ich życiu.

– Panie Janie. Będzie mi pana bardzo brakować. Zostają smutek i piękne role. Co to jest szczęście? Panie Janie, co to jest szczęście? – napisał na swoim koncie na Instagramie Robert Motyka, znany prezenter radiowy i kabareciarz, który na swoim profilu wrzucił ulubiony fragment dialogu z udziałem aktora.

Słów smutku nie szczędził też aktor Bogdan Kalus:

– Odszedł kolejny z Wielkich... Żegnaj Janie... – możemy przeczytać na jego profilu.

loader

Czytaj także: Kirstie Alley nie żyje. Ceniona aktorka miała 71 lat

RadioZET.pl/Plejada.pl/Instagram/Twitter