Zamknij

Jan Krzyżanowski nie żyje. Aktor i mąż Sławy Przybylskiej miał 83 lata

27.11.2022 17:30

Jan Krzyżanowski nie żyje. Znany aktor i mąż Sławy Przybylskiej miał 83 lata. Smutną informację przekazano za pośrednictwem facebookowego konta artystki. Do końca życia Janem Krzyżanowskim opiekowała się ukochana żona.

Jan Krzyżanowski
fot. Piotr BLAWICKI/East News

Jan Krzyżanowski miał 83 lata. Chociaż od lat nie grał już w filmach, to regularnie zajmował się konferansjerką podczas koncertów Sławy Przybylskiej. Kilka lat temu przeszedł udar, a żona troskliwie się nim opiekowała. W wywiadach nie narzekała na swoją sytuację, a szukała pozytywów.

Zobacz także: Józef Skwark nie żyje. Gwiazdor "Szatana z siódmej klasy" miał 84 lata

Jan Krzyżanowski nie żyje. Aktor miał 83 lata

Z wielkim żalem przekazuje Państwu smutną informację o śmierci Jana Krzyżanowskiego, męża Sławy Przybylskiej – czytamy na fanpage’u Sławy Przybylskiej na Facebooku.

Jan Krzyżanowski w 2018 roku przeszedł udar, w wyniku którego doświadczył częściowego paraliżu. Sława Przybylska trwała przy mężu i opiekowała się nim 24 godziny na dobę.

Bratanek artystki, Arkadiusz Krzyżanowski, nie tak dawno w rozmowie z „Plejadą” opowiadał, że Jan Krzyżanowski przeszedł operację usunięcia krwiaków w mózgu. Jeden z nich miał się nie wchłonąć i spowodować kolejne problemy zdrowotne. Aktor przez dwa miesiące przebywał w zakładzie opiekuńczo-leczniczym.

- Miał długą chorobę — niewydolność krążenia, jeszcze zapalenie płuc się przyplątało. Tak bywa czasem. Swoje przeżył – powiedział „Plejadzie” Arkadiusz Krzyżanowski już po śmierci aktora.

Jan Krzyżanowski może być znany widzom z takich produkcji jak „Trzecia granica”, „Polskie drogi”, „Odjazd” czy „Karol. Człowiek, który został papieżem”. Po raz ostatni zagrał w 2010 roku w „Mistyfikacji”. Oprócz tego związany był z krakowskim Teatrem Starym.

RadioZET.pl/Plejada.pl

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News