Zamknij

Polski film najpopularniejszą produkcją Netflixa na świecie. Zaskakujący wynik

10.01.2023 20:59

Polskie filmy cieszą się dużym zainteresowaniem na platformie Netflix, ale niektóre trafiają również do publiczności za granicami naszego kraju. "Jak pokochałam gangstera" Macieja Kawulskiego bije wszelkiego rodzaju rekordy.

jak pokochałam gangstera
fot. Materiały prasowe Netflix

Polski film najpopularniejszą produkcją Netflixa na świecie. Chodzi o produkcję "Jak pokochałam gangstera" w reżyserii Macieja Kawulskiego. Film bije rekordy popularności nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Zobacz także: Netflix kasuje kolejny serial. Nie będzie 2. sezonu popularnej produkcji

"Jak pokochałam gangstera": polski film najpopularniejszą produkcją Netflixa na świecie

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to produkcja, która miała premierę w 2019 roku. Trzy lata później film stał się wielkim przebojem na platformie Netflix. Już wcześniej bił w Polsce rekordy popularności i sprawił, że do kina poszło ponad milion osób. Następnie reżyser nakręcił kontynuację o tytule "Jak pokochałam gangstera" i to ta produkcja podbiła Netflix.

Film "Jak pokochałam gangstera" podczas premierowego weekendu na platformie Netflix znalazł się w pierwszej trójce w wielu europejskich krajach: Chorwacji, Rumunii, Norwegii, Belgii, Francji, Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji czy Węgrzech. Jak podaje portal film.wp.pl, ostatecznie "Jak pokochałam gangstera" był jednym z najpopularniejszych filmów nieanglojęzycznych 2022 roku. 

Co ciekawe, to właśnie w 2023 roku zainteresowaniem na świecie zaczyna się cieszyć pierwowzór "Jak pokochałam gangstera", czyli film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Czy trafi do oficjalnych rankingów, czas pokaże. Poniżej można obejrzeć zwiastun produkcji.

Oba filmy są dostępne do obejrzenia na platformie Netflix.

Zobacz także: "1899" miał być wielkim hitem Netflixa. Właśnie został skasowany

loader

RadioZET.pl/film.wp.pl

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów