Irene Cara nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci gwiazdy

03.02.2023 20:38

Irene Cara - amerykańsko-kubańsko-portorykańska wokalistka, kompozytorka, aktorka oraz pianistka, zmarła 25 listopada 2022 roku. Co było przyczyną zgonu?

Irene Cara
fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East

25 listopada 2022 roku odeszła Irene Cara. Artystka miała 63 lata. Lekarz sądowy wyjawił jej przyczynę śmierci.

Irene Cara: przyczyna śmierci gwiazdy

Jak podaje Deadline, raport lekarza sądowego z hrabstwa Pinellas na Florydzie wskazuje, że oficjalną przyczyną śmierci Irene Cary, była choroba miażdżycowa i nadciśnienie tętnicze. Gwiazda cierpiała na stwardnienie tętnic i obciążenie serca w wyniku wysokiego ciśnienia krwi. Dokument, na który powołuje się portal, wskazuje również, że Cara miała cukrzycę.

Irene Cara: kim była artystka?

Nagrodzona Oscarem piosenkarka, najbardziej znana była dzięki utworowi z filmu "Flashdance" pod tytułem "What A Feeling" oraz z roli Coco w musicalu "Sława", w którym zaśpiewała niezapomnianą piosenkę tytułową. Utwór "What A Feeling", przyniósł jej nie tylko Oscara, ale również dwie nagrody Grammy. Piosenka znalazła się też na szczycie list przebojów.

Podczas swojej kariery aktorskiej grała w takich tytułach jak "Kojak", "Korzenie: następne pokolenie", "Taksiarze z Waszyngtonu", "Błysk", czy "Cena honoru".

Irene Cara była amerykańską wokalistką, kompozytorką, aktorką oraz pianistką pochodzenia kubańsko-portorykańskiego. Urodziła się 18 marca 1959 roku w Nowym Jorku. Na planie filmu "Szał" poznała aktora i reżysera Conrada E. Palmisana, z którym w 1986 roku wzięła ślub. Para doczekała się dwójki dzieci, ale małżeństwo rozpadło się w 1991 roku.

loader

RadioZET.pl/Dealine