Zamknij

Frank Vallelonga Jr. nie żyje. Zwłoki aktora znaleziono pod fabryką

02.12.2022 12:17

Zmarł Frank Vallelonga Jr. - amerykański aktor znany z oscarowego filmu "Green Book". Policja potwierdziła, że zwłoki znalezione jakiś czas wcześniej należały do artysty. Jak doszło do śmierci?

Frank Vallelonga Jr.
fot. Rex Features/East News

28 listopada 2022 roku zmarł Frank Vallelonga Jr. - amerykański aktor znany z oscarowego hitu. Jego zwłoki znaleziono porzucone na nowojorskiej ulicy. Miał 60 lat.

Frank Vallelonga Jr. nie żyje

Jak podaje Deadline, rodzina aktora potwierdziła informację o jego śmierci. Według nowojorskiej policji, funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny znajdującego się przed fabyrką na 1243 Oak Point Avenue na Bronksie. Policjanci znaleźli niezidentyfikowanego dorosłego nieprzytomnego mężczyznę, który nie reagował na próby kontaktu. Według raportu policyjnego mężczyzna nie miał widocznych śladów urazu. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe. Ratownicy stwierdzili zgon. Na razie nie potwierdzono przyczyny śmierci. Trwa śledztwo w tej sprawie.

"The New York Post" podał jednak, powołując się na źródło w policji, że Vallelonga Jr. prawdopodobnie był ofiarą przedawkowania narkotyków. W związku ze śmiercią Vallelongi aresztowano 35-letniego Stevena Smitha. Oskarżono go o ukrycie ludzkich zwłok. 

Frank Vallelonga Jr.: najwazniejsze role aktora

Zmarły aktor był synem Franka Vallelongi - również aktora, znanego z serialu "Rodzina Soprano". Syn też wystąpił w mniejszej roli w słynnej produkcji HBO. Prawdziwą rozpoznawalność przyniosła mu jednak rola w nagrodzonym Oscarem opartym na faktach filmie "Green Book" z 2018 roku. Vallelonga wcielił się w kuzyna swojego ojca Franka "Tony'ego Lipa" Vallelongi - jednego z głównych bohaterów produkcji, którego grał z kolei Viggo Mortensen.

Frank Vallelonga Jr. pozostawił swoją żonę Angelę, syna Franka i brata Nicka.

loader

RadioZET.pl/Deadline