Zamknij

Eddie Murphy wyśmiał Willa Smitha Będzie kolejna wojna aktorów?

11.01.2023 12:33

Eddie Murphy śmieje się z Willa Smitha? Podczas 80. gali rozdania Złotych Globów amerykański aktor odniósł się do kontrowersyjnych wydarzeń z zeszłorocznej uroczystości Oscarowej. Wiemy, co dokładnie powiedział nagrodzony aktor.

Eddie Murphy ze Złotym Globem
fot. Rich Polk/Associated Press/East News

Eddie Murphy został nagrodzony honorowym Złotym Globem. Tak zwana Cecille B. Demille Award to laur przyznawany za całokształt twórczości artystycznej. Tegorocznym laureatem nagrody został Eddie Murphy, amerykański aktor komediowy, najlepiej znany z ról w takich hitach jak: „Gliniarz z Beverly Hills”, „Nieoczekiwana zmiana miejsc”, „Dreamgirls” czy animowany „Shrek” i jego sequele.

Eddie Murphy zdradza przepis na sukces w Hollywood 

Podczas przemowy Eddie Murphy podziękował nie tylko swojej rodzinie i Hollywood Foreign Press Association, która odpowiedzialna jest za głosowanie na Złote Globy, ale podzielił się także z młodymi aktorami i aktorkami kilkoma radami na osiągnięcie sukcesu zawodowego w Hollywood. Jego słowa skierowane były bezpośrednio w Willa Smitha, komentując incydent, który miał miejsce podczas ubiegłorocznej gali rozdania Oscarów. Will Smith, nagrodzony za rolę w filmie „King Richard. Zwycięska rodzina” spoliczkował wtedy na scenie prowadzącego Chrisa Rocka za „publicznie obrażanie jego żony”. Sprawa obiła się szerokim echem po świecie rozrywki, a Smith dostał dziesięcioletni zakaz wstępu na hollywoodzkie imprezy.

Teraz Eddie Murphy humorystycznie nawiązał do tej skandalicznej sytuacji. 

– Chciałbym zdradzić wam przepis na sukces, długowieczność i spokój ducha. To bardzo proste. W zasadzie wystarczą tylko trzy rzeczy: płać podatki, pilnuj swojego nosa i nie wypowiadaj imienia żony Willa Smitha swoimi piep***nymi ustami!

Eddie Murphy żartuje z Willa Smitha 

Reakcje na dowcip Murphy’ego są raczej przychylne i spotkały się z aprobatą zgromadzonych na sali i przed telewizorami odbiorców. Hollywood czeka jednak na reakcję samego zainteresowanego, Willa Smitha. W jaki sposób amerykański gwiazdor zareaguje na dowcip kolegi po fachu? Czas najpewniej pokaże.

loader

Spokojna gala Złotych Globów

Tegoroczna gala rozdania Złotych Globów odbyła się raczej w spokojnej atmosferze, a podczas uroczystości nie miały miejsca żadnego skandale. Nagrodzeni dziękowali swoim najbliższym oraz reżyserom i producentom produkcji, w których wzięli udział, a sala ochoczo nagradzała wszystkich gromkimi brawami.

Największymi zwycięzcami wieczoru zostali: Martin Mcdonagh i jego „Duchy Inisherin”, Steven Spielberg i jego „Fabelmanowie” oraz „Wszystko wszędzie na raz” duetu The Daniels. W kategoriach serialowych zwyciężył „Ród Smoka”, „Biały Lotos” oraz „Misja: Podstawówka”. Tegoroczną galę poprowadził zaś komik Jerrod Carmichael.

Czytaj także: "Glass Onion: Film z serii Na Noże": spełniony sen kinofila. Oceniamy film Riana Johnsona [RECENZJA]

RadioZET.pl/Plotek.pl/Instagram

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów