Zamknij

Co obejrzeć w weekend? Propozycje kinowe na 26-27 listopada 2022

25.11.2022 11:38

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z repertuaru kin. Co obejrzeć w weekend 26-27 listopada 2022? 

Jednym głosem - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie? Sprawdziliśmy repertuar i wybraliśmy najciekawsze tytuły. Co warto zobaczyć w weekend 26-27 listopada 2022?

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 26-27 listopada 2022]

"Jednym głosem"

Film Marii Schrader to sprawa Harveya Weinsteina w pigułce. Przyglądamy się w nim pracy dwóch dziennikarek śledczych amerykańskiego magazynu The New York Times, które udokumentowały oskarżenia w sprawie hollywoodzkiego producenta i potentata filmowego, co doprowadziło następnie do rozpoczęcia ruchu #MeToo i globalnej zmiany. Świetny temat, dobre tempo i aktorstwo sprawiają, że film ogląda się z dużym zainteresowaniem.

"Do ostatniej kości"

„Do ostatniej kości” to adaptacja powieści Camille DeAngelis, skupiającej się na nastoletniej dziewczynie, która musi poradzić sobie z burzliwą zmianą zachodzącą w jej życiu. Maren nie może zagrzać sobie nigdzie miejsca, gdyż z powodu pewnej przypadłości, ciągle wplątuje się w kłopoty. Kiedy jednak poznaje podobnego do siebie Lee, zaczyna zastanawiać się, czy może jest wyjście z trudnej sytuacji. Sprawy jednak znacząco się komplikują.

"Do ostatniej kości" to też film, po którym reżyser Luca Guadagnino musiał w wywiadach tłumaczyć się, że nie nawiązuje do oskarżeń o kanibalizm Armiego Hammera, z którym pracował przy jednym z wcześniejszych filmów - oscarowych "Tamtych dniach, tamtych nocach".

"Moonage Daydream"

Film biograficzny o życiu i twórczości legendarnego muzyka, Davida Bowiego. Produkcja wykorzystuje archiwalne i niepublikowane dotąd materiały z występów artysty oraz urywki klipów, wywiadów i innych elementów audio-wizualnych, by w ten sposób stworzyć portret artysty wymykającego się prostym definicjom. "Moonage Daydream" to filmowa impresja. Obraz, składający się z poszatkowanych fragmentów piosenek, wypowiedzi i wizualiów, próbujący uchwycić magię obcowania z twórczością muzyka. Jak zwracają uwagę zagraniczni dziennikarze, to też film, który oddaje artyście głos i pozwala zanurzyć się w jego własnym świecie. Gratka dla fanów Davida Bowiego.

"Na pełny etat"

Francuski dramat o kobiecie, która z trudem wiąże koniec z końcem. Jest samotną matką pracującą w hotelu. Codziennie dojeżdża do pracy z małej miejscowości. Kiedy jednak we Francji odbywa się strajk metra i kolei, jej życie wywraca się do góry nogami. Nagle okazuje się, jak bardzo jej los zależy od drobnych życiowych sytuacji, o których normalnie nawet się nie myśli. Intrygujące, duszne kino, wrzucające nas w burzliwą codzienność kobiety i pokazujące jej zmagania. Angażujący, ciekawy film, bliski rzeczywistych bolączek.

"Dziwny świat"

Najnowsza animacja wytwórni Disneya to podróż do tytułowego Dziwnego Świata. Towarzyszymy w niej rodzinie Clade'ów, którzy przygody jedzą na śniadanie. Najnowsza wyprawa jednak nawet ich wprawi w zachwyt i osłupienie, gdyż w krainie, do której się wybrali, nic nie jest takie, na jakie na pierwszy rzut oka wygląda. Czy familia poradzi sobie z nowymi wyzwaniami?

Czytaj także: "Goście" - zwiastun i recenzja jednego z najbardziej przerażających thrillerów ostatnich lat [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/informacje prasowe dystybutorów

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET