Zamknij

Co obejrzeć w kinie i na Netflixie? [Weekend 19-20 listopada 2022]

18.11.2022 20:17

Co obejrzeć w weekend? To częste pytanie, które zadajemy sobie w piątek wieczorem. Przychodzimy z pomocą, wybierając najciekawsze propozycje z repertuaru kin. Co obejrzeć w weekend19-20 listopada 2022? 

Słoń - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Tongariro Releasing/Jakub Sztuk

Co warto obejrzeć w weekend? Co zobaczyć w kinie? Sprawdziliśmy repertuar i wybraliśmy najciekawsze tytuły. Co warto zobaczyć w weekend 19-20 listopada 2022?

Co obejrzeć w kinie? [Weekend 19-20 listopada 2022]

"Słoń"

Nagrodzony podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni queerowy romans. Gdy do małej miejscowości po latach powracam Dawid, szybko zyskuje uwagę młodego Bartka. Panowie szybko mają się ku sobie i razem eksplorują bliskość, którą mogą sobie zapewnić. "Pierwsza miłość zmusza go do podjęcia decyzji, czy jest już gotowy, żeby sięgnąć po swoją wolność".

"Menu"

Młoda para wybiera się na odległą wyspę, do ekskluzywnej restauracji. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje a w menu czekają zaskakujące niespodzianki. (Opis dystrybutora)

"Chrzciny"

Grudzień, 1981 roku. Marianna (świetna Katarzyna Figura) jest głową rodziny i zagorzałą katoliczką. Cieszy się, że z okazji chrzcin najmłodszego wnuka, w jej domostwie stawiły się wszystkie pokolenia rodziny. Wreszcie wszyscy się ze sobą pogodzą i będą biesiadować przy jednym stole. Marianna zrobi wszystko, by jej perfekcyjny weekend się udał. Jej plany nieoczekiwanie krzyżuje generał Jaruzelski, który akurat ogłasza wprowadzenie stanu wojennego. Nie chcąc nikogo denerwować i psuć atmosfery, kobieta decyduje się zataić tę informację przed rodziną. Czy pawda wyjdzie na jaw?

"Opętana"

Horror o siłach zła, które nawiedzają pewną niewinną rodzinę i ich małoletnią córkę. Kiedy do małego miasteczka przeprowadza się nowa rodzina, a mieszkańcy nagle zaczynają umierać, nowo przybyli małżonkowie nabierają obaw, że podąża za nimi jakaś złowieszcza siła.

Co obejrzeć na Netflix? [Weekend 19-20 listopada 2022]

"Osobliwość"

Florence Pugh jako pielęgniarka Lib Wright, która zostaje wezwana do małej irlandzkiej wioski, aby zbadać jedenastoletnią dziewczynkę. Annie od jakiegoś czasu przestała w ogóle jeść, ale w ogóle nie podupada na zdrowiu. Co więcej – ma się wyjątkowo dobrze. Mieszkańcy są zaskoczeni, a do wioski przybywają turyści i pielgrzymi, którzy chcą zobaczyć „cud natury” na własne oczy. Lib próbuje zrozumieć, w jaki sposób dziewczynka wciąż jest pełna sił. Czy we wsi rzeczywiście mieszka święta żywiąca się "manną z nieba", czy też może padła ona ofiarą bardziej złowrogich sił?

"Kraina Snów"

Młoda dziewczyna wyrusza w szaloną i pełną przygód podróż z niecodziennym kompanem – pół-człowiekiem-pół-potworem – do mityznej krainy snów, aby odnaleźć w niej zaginionego ojca. Czy misja się powiedzie? Jakie przeszkody staną na drodze bohaterów?

"1899", sezon 1

„1899” to nowa propozycja Netflixa dla fanów zagadek, science-fiction i opowieści z dreszczykiem. Produkcja od Barana Bo Odara i Jantje Friesse rozgrywa się na pokładzie statku, który płynie z Europy do Stanów Zjednoczonych, przewożąc na pokładzie emigrantów z wielu różnych państw.Podczas podróży dojdzie do serii dziwnych zdarzeń, które zmrożą krew w żyłach uczestników wyprawy.

Pochodzących z różnych warstw społecznych i należących do różnych narodowości pasażerów łączą wspólne marzenia i nadzieja na przyszłość. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt, który zaginął wiele miesięcy wcześniej. To, co znajduje się na jego pokładzie, zmienia rejs do ziemi obiecanej w koszmarną zagadkę, w której przeszłe losy każdego z pasażerów splatają się ze sobą w tajemniczą sieć.

"Dead to Me", sezon 3, finałowy

Finałowe odcinki serialu dramatyczno-komediowego o nietypowej przyjaźni dwóch kobiet, których losy powiązane są krwawymi zbrodniami. Jakie przeciwności losu tym razem staną na drodze Jen i Judy? Czy policja domyśli się, jakie sekrety kryją?

"Szkoła dla elity", sezon 6

Szósty sezon popularnego hiszpańskiego serialu młodzieżowego o uczniach elitarnego liceum Lac Encinas. W nowych odcinkach czeka nas jeszcze więcej knowań, tajemnic i seksu. Ten ostatni jest bowiem odpowiedzią twórców na wszelkie dziury scenariuszowe serialu, więc od 4. serii pojawia się go więcej i więcej, przez co serial z dobrej i trzymającej w napięciu produkcji, stał się typowym przedstawicielem gatunku guilty-pleasure. To rzeczywiście grzeszna przyjemność, ile radości wciąż przysparza serial, który dawno powinien się zakończyć. Na horyzoncie jeszcze jednak sezon nr 7. Kto wtedy trafi do czyjego łóżka? Przekonamy się wkrótce.

loader

Czytaj także: Timothée Chalamet doprowadził do zamknięcia czerwonego dywanu przez policję [WIDEO]

RadioZET.pl/Filmweb.pl/Upflix.pl/informacje prasowe dystrybutorów

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET