Catherine Cyran nie żyje. Twórczyni serii "Książę i ja" miała 59 lat

03.01.2023 11:17

Zmarła Catherine Cyran - amerykańska reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa. Nominowana do Emmy twórczyni serii "Książę i ja" odeszła w wieku 59 lat. Z jakiego powodu?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Jakub Kaminski/East News

24 grudnia 2022 roku odeszła Catherine Cyran. Była twórczynią filmową, która została nominowana do nagrody Emmy. Zmarła w wieku 59 lat.

Catherine Cyran nie żyje

Jak podaje Deadline, wiele osób blisko związanych z reżyserką zamieściło tuż po jej śmierci posty na Fecebooku, podające smutną informację.

Cyran zmarła w Vancouver. Powodem śmierci był rak, ale nie podano informacji na temat rodzaju nowotworu.

Catherine Cyran urodziła się w Nowym Jorku. Chociaż ukończyła studia biznesowe na Harvardzie i Stanford, przez ponad 30 lat pracowała w branży filmowej jako reżyserka, scenarzystka i producentka.

Catherine Cyran: najważniejsze produkcje

Zaczynała w 1990 roku, pisząc scenariusze i produkując. Jej debiutem reżyserskim był film "White Wolves: A Cry in the Wild II" z 1993 roku, za który była nominowana do nagrody Emmy. W swojej karierze wyreżyserowała takie tytuły jak "Niewierni", "Sklapel", seria "Książę i ja", czy "Christmas Do-Over". Jej ostatnią produkcją był komediodramat "Our Italian Christmas Memories" z 2022 roku. Jako scenarzystka odpowiadała za filmy "Zagubiony w leśnej głuszy", "Krwawa pięść II", "Kosmiczny wirus", "Anioł w czerwieni", "Szaleństwo przyszłości", "Kryzys na Kremlu", "Amazonka w ogniu", "Wilkołak: Bestia wśród nas" czy "Honey 3: Dare to Dance". Łącznie pracowała nad około 30 produkcjami.

Była również członkinią Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych, Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej oraz Gildii Kanadyjskich Reżyserów. Cyran napisała także powieść dla młodzieży zatytułowaną "Island of the Last Great Auk".

loader

RadioZET.pl/Deadline