Polska aktorka w Hollywood. Amerykańskie gwiazdy pytały ją o Łódź i pierogi

24.02.2023 13:05

Carolina Bartczak to polska aktorka, która od lat gra w hollywoodzkich produkcjach. Zdradziła, co usłyszała od amerykańskich gwiazd, na informację o swoim pochodzeniu.

Moon Fall - Carolina Bartczak, Ava Weiss, Michael Pena - kadr z filmu
fot. CAP/SFS/Capital Pictures/East News

Carolina Bartczak, artystka która od dawna występuje w amerykańskich superprodukcjach, opowiedziała o swoich pierwszych kontaktach ze znanymi aktorami z Hollywood. 

Carolina Bartczak: jak gwiazdy Hollywood reagują na jej pochodzenie?

Polscy aktorzy, którzy zrobili karierę w Hollywood to mała grupa. Zalicza się do niej Carolina Bartczak, którą kojarzyć możemy ze słynnej sceny z "X-Men: Apocalypse", w której wcielający się w jej męża Michael Fassbender, kaleczył nasz rodzimy język.

W rozmowie z portalem WP Polka, aktorka postanowiła wspomnieć swoje pierwsze spotkanie z Halle Berry i Patrickiem Wilsonem. Poznała ich podczas zdjęć do swojego ostatniego filmu - "Moonfall" w reżyserii Rolanda Emmericha. Bartczak przyznała, że spotkanie z jedną z gwiazd było dla niej szokiem.

Pierwszego dnia zdjęć miałam scenę z Halle. Muszę powiedzieć, że absolutnie ją uwielbiam. Nie miałyśmy czasu, aby się sobie przedstawić, a reżyser od razu zakomunikował mi, że Halle wybiegnie z drugiego pokoju, aby przekazać mi wiadomość. No i rzeczywiście, Halle wybiegła i spojrzała na mnie tak przenikliwie, że zamarłam. Myślałam tylko o tym, że Halle Berry coś do mnie mówi. Dopiero za drugim razem udało mi się coś jej odpowiedzieć.

Zupełnie inaczej wyglądało spotkanie z Patrickiem Wilsonem, który również grał w produkcji science fiction. Kiedy gwiazdor usłyszał, że Bartczak jest Polką, zaczął ją wypytywać o rozmaite szczegóły dotyczące naszego kraju. Miał ku temu osobiste powody.

Byłam zachwycona, gdy okazało się, że Dagmara Domińczyk, żona Patricka Wilsona, pochodzi z Polski. Sam Patrick uwielbia Polskę. Odkąd dowiedział się, skąd pochodzę, nie odstępował mnie na krok. "Lubisz pierogi? Które najbardziej? Byłaś w Łodzi?" - zadawał mi milion pytań na minutę! W pewnym momencie reżyser musiał przywołać go do porządku, żeby umożliwić wszystkim pracę. Ale Patrick był bardzo miły i naprawdę kocha nasz kraj.

Wygląda na to, że nazwa Polska to nie jedynie powód do wstydu.

Carolina Bartczak: kim jest aktorka?

Carolina Bartczak jest polsko-kanadyjską aktorką i producentką. Urodziła się w Niemczech po tym, jak jej rodzina uciekła przed stanem wojennym w Polsce. Następnie zamieszkała w Toronto, gdzie ukończyła studia. Uczyła się też na Université of Lyon we Francji. W 2012 roku zaczęła rozwijać się jako aktorka, studiując w The Neighborhood Playhouse w Nowym Jorku. W jej dorobku znajdują się takie produkcje jak "Kamuflaż", "Głosy", "Smerfy 2", "Brick Mansions: Najlepszy z najlepszych", "Podniebny horror", "Sekretne życie Marylin Monroe", "Dziewczyny nad wyraz", "Białe kłamstwo" czy "Zabójczy wirus".

Film "Moonfall" jest dostępny na platformie Amazon Prime Video. Oprócz Bartczak, Berry i Wilsona, w rolach głównych wystąpili John Bradley-West, Charlie Plummer, Donald Sutherland, Kelly Yu i Michael Peña.

loader

RadioZET.pl/WP Polka