Bert Ira Gordon nie żyje. Był twórcą kultowych filmów

09.03.2023 10:02

Nie żyje legendarny twórca filmów klasy B. Bert Ira Gordon był odpowiedzialny za realizację takich produkcji jak "Imperium mrówek" i "Tajemnice psychopaty". Zmarł w swoim domu w Beverly Hills. Miał sto lat.

Bert Ira Gordon nie żyje. Był twórcą kultowych filmów
fot. Collection Christophel/East News

Bert Ira Gordon nie żyje. Znany scenarzysta zmarł w swoim domu w Beverly Hills. Jego odejście zostało potwierdzone w rozmowie przez córkę Patricię. Znany reżyser i scenarzysta miał sto lat.

Zobacz także: Chaim Topol nie żyje. Gwiazdor "Skrzypka na dachu" miał 87 lat

Kim był Bert Ira Gordon? Stworzył kultowe filmy science fiction

Bert Ira Gordon urodził się 24 września 1922 roku. Swoją przygodę z reżyserią rozpoczął w wieku 13 lat, gdy dostał od ciotki kamerę na urodziny. Podczas II Wojny Światowej, odłożył na bok swoje marzenia o podbiciu świata kina. Wstąpił w szeregi amerykańskich sił powietrznych, a po zakończeniu konfliktu, zaczął tworzyć reklamy telewizyjne.

Bert Ira Gordon tworzył filmy klasy B
fot. Bert I Gordon Productions/Collection Christophel/East News

Z czasem stał się legendą kina. Zasłynął jako twórca produkcji klasy B, które swego czasu podbijały kina samochodowe. Stał za takimi filmami jak "Imperium mrówek", "Tajemnice psychopaty" i "Zdumiewająco kolosalny człowiek". Znany był z tego, że potrafił wykreować zdumiewająco przerażające wizje rzeczywistości zagrożonej przez nienaturalnie wielkie potwory. Pomimo tego, że zwykle dysponował bardzo małym budżetem, a większość swoich filmów stworzył w zaskakująco krótkim czasie.

Źródła: RadioZET.pl/Variety.com