Zamknij

„Babilon”: hipnotyzujący zwiastun nowego filmu twórcy „La La Land“. To „Wielki Gatsby na sterydach”

„Babilon“ to najnowsza produkcja nagrodzonego Oscarem reżysera Damiena Chazelle’a, twórcy hitów „Whiplash“ i „La La Land“. Opowie o blaskach i cieniach Hollywood z okresu przejścia z filmów niemych do filmów udźwiękowionych, a już teraz obraz określany jest mianem „Wielkiego Gatsby’ego na sterydach”. Zobaczcie pierwszy magnetyczny zwiastun. Kiedy premiera?

Babilon - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Babilon” to nowa produkcja Damiena Chazelle’a, w której reżyser przyjrzy się blaskom i cieniom Hollywood. Po oscarowym „La La Land”, w którym pokazywał jaka jest prawdziwa cena osiągnięcia marzeń w branży rozrywkowej, tym razem reżyser skupi się na cenie, jaką przyszło zapłacić aktorom i aktorkom, którzy rozpoczęli karierę w trakcie wielkiej rewolucji Hollywood. Obraz opowie bowiem o newralgicznym okresie, w którym z filmów niemych, twórcy przeszli do kina udźwiękowionego. 

Nowa rzeczywistość to nowe wyzwania. Czy wszyscy odnajdą się w zaskakującej rzeczywistości? Historia w „Babilon” opowiedziana jest z perspektywy kilkorga bohaterów: uznanej gwiazdy filmowej, początkującej aktorki, imigranta o wielkich marzeniach oraz szeregu innych postaci. Damien Chazelle określił film jako swój najtrudniejszy dotychczasowy projekt, a patrząc na zwiastun nietrudno zrozumieć dlaczego. Rozmach, jaki widzimy na ekranie, potrafi aż odebrać dech.

„Babilon” – zwiastun 

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Babilon” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Damien Chazelle, nagrodzony Oscarem, Złotym Globem i nagrodą BAFTA twórca „Whiplsh” i „La La Land”. Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Margot Robbie, Brad Pitt, Diego Calva, Tobey Maguire, Katherine Waterston, Max Minghella, Flea, Samara Weaving, Lukas Haas, Olivia Wilde, Spike Jonze i Jean Smart.

loader

„Babilon” – kiedy premiera?

Film trafi do polskich kin już 20 stycznia 2023 roku, zaledwie dwa tygodnie po oficjalnej amerykańskiej premierze.

Czytaj także: "Nie musiałem zamieszkać w prosektorium“. Piotr Rogucki o nowym wcieleniu w serialu "Minuta Ciszy"

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/YouTube/informacje prasowe UIP

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.