Zamknij

Znana aktorka była brutalnie gnębiona z powodu wyglądu. Rzuciła przez to szkołę

18.11.2022 16:54

Anya Taylor-Joy wyznała, że rówieśnicy dręczyli ją z powodu wyglądu. Aktorka była tak zaszczuta, że w wieku 16 lat zrezygnowała z dalszej edukacji.

Anya Taylor-Joy
fot. LFI/Avalon/REPORTER/East News

Dzieci potrafią być okrutne. Przekonała się o tym na własnej skórze Anya Taylor-Joy. Aktorka opowiedziała o swoich koszmarnych przeżyciach z dzieciństwa.

Anya Taylor-Joy była gnębiona w szkole

26-letnia aktorka słynie z nieprzeciętnej urody i talentu, który zagwarantował jej role w takich produkcjach, jak "Split", "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii", czy "Gambit królowej".

Niestety uroda Anyi Taylor-Joy nie została doceniona przez jej rówieśników. Jak podaje Daily Mail, aktorka gościła w programie "The Drew Barrymore Show", w którym opowiadała o trudach dojrzewania. Chociaż urodziła się w Stanach Zjednoczonych, w młodym wieku przeprowadziła się do Argentyny, gdzie była wychowywana. Po kilku latach przeniosła się ponownie - tym razem do Londynu. Nie potrafiła porozumiewać się po angielsku i miała trudności z dostosowaniem się do nowego otoczenia.

Argentyna jest cała zielona i wszędzie były konie i inne zwierzęta – nagle znalazłam się w dużym mieście i nie znałam języka.

Co gorsza, czuła, że nie należy ani do rdzennych Argentyńczyków, ani Anglików.

Byłam zbyt angielska na Argentynkę, zbyt argentyńska na Angielkę, zbyt amerykańska, by być kimkolwiek. Dzieci po prostu nie rozumiały mnie w żadnej postaci ani formie. Przywykłam do tego, że zamykają mnie w szafkach szkolnych.

Podczas wywiadu zdradziła, że dręczenie ze strony kolegów i koleżanek sprawiło, iż spędzała dużo czasu w szkolnej toalecie, gdzie płakała z rozpaczy. Powodem okrucieństwa ze strony uczniów było nie tylko pochodzenie Taylor-Joy, ale również jej wygląd.

Anya Taylor-Joy rzuciła szkołę przez dręczycieli

W wieku 14 lat zadecydowała, że przeprowadzi się do Nowego Jorku. Dwa lata później stwierdziła, że całkowicie rzuca szkołę. Ta decyzja przeraziła jej rodzinę. Postawiła jednak na aktorstwo, co jak widać, bardzo się jej opłaciło. Jeszcze w Londynie została zauważona przez Sarah Doukas - założycielkę znanej agencji modelek Storm, która kilka lat wcześniej wypatrzyła między innymi Kate Moss

W rozmowie z Elle Taylor-Joy opowiedziała natomiast, co sprawiło, że zrezygnowała z edukacji w szkole średniej.

Potrzebowałam wiary w miejsce, w którym mogłabym być ceniona i doceniana, i faktycznie mieć coś do dodania, zamiast ciągle myśleć: "Co jest ze mną nie tak i dlaczego nie pasuję?".

Tym miejscem okazał się plan zdjęciowy. W wieku 17 lat zadebiutowała w głównej roli w głośnym horrorze Roberta Eggersa pod tytułem "Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii". Udział w produkcji przyniósł aktorce kilka ważnych nagród filmowych. Od tej pory rozwija swoją karierę, zdobywając coraz większą popularność.

loader

RadioZET.pl/Daily Mail