Zamknij

Antonio Banderas twierdzi, że zawał serca to najlepsza rzecz, jaka mu się przydarzyła

24.01.2023 13:21

Antonio Banderas wrócił myślami do zwału serca, który przeszedł kilka lat temu. Gwiazdor uważa, że to najlepsza rzecz, jaka przytrafiła mu się w życiu.

Antonio Banderas
fot. Rex Features/East News

Antonio Banderas wystąpił niedawno w kolejnym spin-offie serii "Shrek" - filmie animowanym "Kot w butach: Ostatnie życzenie". Aktor podczas jednego z wywiadów nawiązał do zawału, który przeszedł kilka lat temu. Uważa, że ta sytuacja pozytywnie wpłynęła na jego życie.

Antonio Banderas: aktor jest wdzięczny za zawał serca

Antonio Banderas jest hiszpańskim aktorem i reżyserem. Słynie z ról w takich filmach jak "Desperado", "Maska Zorro", czy "Ból i blask", za który otrzymał nominację do Oscara. Gra nie tylko w hollywoodzkich hitach, ale również w kinie ambitniejszym, między innymi w filmach Pedro Almodóvara.

Po latach po raz kolejny użyczył głosu postaci Kota w butach, który pełni ważną rolę w świecie znanym z filmów o Shreku. Sequel solowych przygód bajkowego bohatera trafił do kin na całym świecie na przełomie grudnia 2022 i stycznia 2023 roku. Z tego powodu Banderas udzielił wielu wywiadów, między innymi dla Radio Times.

W rozmowie z dziennikarzami aktor odniósł się do zawału serca, który przeszedł w 2017 roku.

- To była chyba jedna z najlepszych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu. To było, jakbym założył okulary i zobaczył, co jest ważne. [...] Od czasu zawału serca szukam tylko przyjemności z grania. Otóż to. Nie obchodzi mnie nic innego. Dla mnie życie zaczyna się, gdy ktoś mówi: "Akcja!" lub gdy podniesie się kurtyna.

Gwiazdor zdradził, że w 2017 roku został przewieziony do szpitala, po tym, jak poczuł ból w klatce piersiowej podczas wykonywania ćwiczeń. Aktor zdradził, że jego partnerka — Nicole Kimpel — uratowała mu wówczas życie, podając aspirynę. Jak podaje Mirror, Banderas opowiedział o tym w programie "Jimmy Kimmel Live!".

- Następnego ranka, kiedy zacząłem mieć objawy zawału i wyraźnie wiedziałem, co się dzieje, położyła mi aspirynę na język i to uratowało mi życie. Dostałem więc drugą szansę i od tego czasu pewne rzeczy w moim życiu się zmieniły.

Banderas wyjawił, że między innymi rzucił palenie, które określił jako "jedną z najgłupszych rzeczy, które kiedykolwiek zrobił".

"Kot w butach: Ostatnie życzenie" - o czym jest film?

Banderas zadebiutował w roli Kota w butach w drugiej części "Shreka" z 2004 roku. Od tego czasu puchaty bohater odgrywa ważną rolę w świecie zielonego ogra. W 2011 roku Kot w butach otrzymał nawet własny film, ale na jego kontynuację fani musieli czekać ponad 10 lat. W filmie Kot w butach odkrywa, że zamiłowanie do przygód zebrało swoje żniwo i stracił już osiem ze swoich dziewięciu żyć. Wyrusza więc w wielką podróż, aby odzyskać utracone życia, znajdując przy tym mityczne Ostatnie Życzenie.

W polskich kinach animacja "Kot w butach: Ostatnie życzenie" zadebiutowała 6 stycznia 2023 roku. W polskiej wersji językowej w roli głównej wystąpił Wojciech Malajkat.

loader

RadioZET.pl/Radio Times/Mirror