Zamknij

Albert Pyun nie żyje. Twórca "Cyborga" i "Kapitana Ameryki" miał 69 lat

28.11.2022 09:54

Albert Pyun nie żyje. Kultowy 69-letni reżyser nakręcił w latach 90. aż 20 filmów. Z wielkim żalem pożegnał go sam Jean-Claude Van Damme.

Znicz
fot. shutterstock.com

Albert Pyun nie żyje. Kultowy twórca filmów akcji i kina science fiction miał 69 lat.

Albert Pyun nie żyje. Twórca "Cyborga" i "Kapitana Ameryki" miał 69 lat

Śmierć znanego twórcy potwierdziła za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona, Cynthia Curnan. Pyun zmarł w Las Vegas. Od lat cierpiał na demencję oraz stwardnienie rozsiane.

Artysta urodził się na Hawajach i wychował w rodzinie wojskowej.

Jego kariera trwała aż 40 lat. W tym czasie wyreżyserował kultowe produkcje takie jak "Miecz i czarnoksiężnik" z 1982 roku, "Cyborg" powstały 7 lat później, czy "Kapitana Amerykę" z początku lat 90., gdzie w rolę Steve'a Rogersa wcielił się Matt Salinger.

Albert Pyun nie żyje. Kim był znany reżyser?

Ostatnia produkcja, przy jakiej pracował to "Cyborg Nemesis: The Dark Rift" z 2015 roku. Twórca w 1983 roku był nominowany do nagrody Saturny. Jego film "Miecz i czarnoksiężnik" miał szansę na statuetkę za najlepszy scenariusz.

Przez lata filmowej kariery Pyun pracował z wielkimi gwiazdami kina od Jean-Claude Van Damme'a przez Christophera Lamberta aż po Burta Reynoldsa. Pracował także ze Snoop Doggiem, Charliem Sheenem czy raperem o pseudonimie Ice-T.

Pyun wyreżyserował 20 filmów fabularnych w latach 90. Twórcę pożegnał sam Van Damme. - Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem żegnam Alberta Pyuna - napisał na Twitterze aktor i opublikował serię pamiątkowych zdjęć z planu.

RadioZET.pl/Deadline