Zamknij

Pomylono polską reżyserkę z francuską gwiazdą. Wielka wpadka zagranicznego portalu

05.12.2022 21:54

Portal Daily Mail wziął polską reżyserkę Agnieszkę Smoczyńską za francuską aktorkę Juliette Binoche. Filmowczyni postanowiła skomentować gafę.

Agnieszka Smoczyńska/Juliette Binoche
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/ ANDER GILLENEA/AFP/East News

Tego nikt by się nie spodziewał po dużym zachodnim medium. A jednak! Portal Daily Mail pomylił Agnieszkę Smoczyńską z Juliette Binoche.

Agnieszka Smoczyńska pomylona z Juliette Binoche

Gwiazdy żyjące pod każdą długością i szerokością geograficzną mają swoje sobowtóry. Okazuje się, że sobowtórką wielkiej francuskiej gwiazdy Juliette Binoche jest polska reżyserka Agnieszka Smoczyńska.

Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze Daily Mail, a raczej twierdzili, bo po jakimś czasie naprawili swój błąd. Wyłapała go sama zainteresowana. Smoczyńska zamieściła na swoim Instagramie print screen z brytyjskiego tabloidu.

Wow! Juliette Binoche, mają nas! Od dzisiaj uwielbiam fake newsy!

Polska reżyserka podziękowała projektantce Gosi Baczyńskiej za wyłapanie wpadki, a kostiumografce Wioli Uliasz za stworzenie kreacji, która przybliżyła ją do Binoche. Swój post oznaczyła całkiem trafnym hasztagiem #niewierzcieprasie. Dla porównania, oto zdjęcie francuskiej gwiazdy:

ANDER GILLENEA/AFP/East News
fot.

ANDER GILLENEA/AFP/East News

Po kilku godzinach dziennikarze Daily Mail dostrzegli swój błąd i poprawili go, o czym Smoczyńska również poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Z powrotem w rzeczywistości. Cóż za podróż!

Wpadki zdarzają się najlepszym i trudno nie zgodzić się, że obie artystki mają pewne wizualne cechy wspólne, ale ten przypadek, to kolejny dowód na to, że tabloidy i ogólnie media zajmujące się plotkami, to siedlisko niesprawdzonych informacji, tworzonych przez ludzi, którzy chcieliby nazywać się dziennikarzami, ale nie mogą z powodu niskich kompetencji. Nie warto więc tracić czasu na czytanie tego typu treści, szczególnie, że w przeważającej części, szczególnie na polskim rynku, są one szkodliwe. W tym wypadku Smoczyńska obśmiała całą sytuację, ale bywały o wiele poważniejsze w skutkach wpadki kolorowych mediów.

Agnieszka Smoczyńska: najnowszy film reżyserki

Smoczyńska od kilku lat jest rozpoznawalna poza granicami Polski. Jej film z 2016 roku pod tytułem "Córki dancingu" został doceniony na amerykańskim festiwalu filmowym Sundance specjalną nagrodą jury. W 2022 roku do kin na całym świecie trafiła jej najnowsza produkcja - oparty na faktach dramat "The Silent Twins" z gwiazdorką Marvela Letitią Wright w jednej z głównych ról. Premiera filmu odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes 2022. Tytuł został też nagrodzony Złotym Lwem na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

loader

RadioZET.pl/Instagram