Zamknij

Zygmunt Józefczak walczył o życie. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację po poważnym wypadku

08.05.2022 15:01
Zygmunt Józefczak
fot. screen siepomaga.pl/zygmunt-jozefczak

Zygmunt Józefczak to aktor Starego Teatru w Krakowie, znany również z ról w „Botoksie” Patryka Vegi czy z filmów o papieżu Janie Pawle II. Uległ poważnemu wypadkowi, przez co miał wykonaną trepanację czaszki. Teraz jego córka prosi o wpłaty na zbiórkę, która pokryje koszty drogiej rehabilitacji.

Zygmunt Józefczak ma 75 lat. Pozostawał aktywy zawodowo, grał w krakowskich teatrach. Niestety, wszystko przekreślił wypadek. Jak czytamy w opisie zbiórki, ponad miesiąc temu spadł z metalowych schodów i „uderzył głową o każdy możliwy stopień”. Został przewieziony do szpitala.

Zobacz także: Robert Chojnacki trafił do szpitala. Muzyk miał wypadek samochodowy

Zygmunt Józefczak uległ poważnemu wypadkowi

U aktora doszło do wieloogniskowego urazu czaszkowo-mózgowego. Zygmunt Józefczak natychmiast trafił na oddział neurochirurgiczny w Krakowie. „Tam wykonano od razu trepanację czaszki w celu odbarczenia krwiaków” – czytamy na stronie zbiórki.

Po tak poważnej operacji konieczna jest rehabilitacja. Jak podaje „Pomponik”, stan aktora jest ciężki. Córka Zygmunta Józefczaka bardzo chce pomóc tacie, jednak koszty rehabilitacji znacznie przekraczają jej możliwości. Mowa o kwocie aż 30 tys. zł miesięcznie.

- Proces leczenia został już zakończony i w obecnej chwili potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Patrząc w jego oczy, widzę iskierki nadziei, że to, co chciałabym mu zapewnić, ma sens. Jednak koszty rehabilitacji, około 30 tysięcy na miesiąc, przekraczają moje możliwości finansowe - podano na stronie siepomaga.pl.

- W związku z tym zwracam się o pomoc i wsparcie w finansowaniu wysoko specjalistycznej rehabilitacji, bez której stan mojego taty nie ma żadnych szans na jakąkolwiek poprawę. Bardzo proszę o wpłaty płynące prosto z Państwa gorących i dobrych serc. Córka Zygmunta, Agnieszka - czytamy.

W momencie publikacji artykułu zebrano niecałe 40 tys. zł, więc pierwszy miesiąc rehabilitacji jest już zapewniony. Zygmuntowi Józefczakowi życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do codziennego życia.

gwiazdy które działają charytatywnie
10 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS