Zamknij

„Zwyczajna przysługa“: powstanie sequel komedii z Blake Lively i Anną Kendrick

12.05.2022 13:45
Zwyczajna przysługa - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Monolith Films

„Zwyczajna przysługa“ dostanie sequel. Komedia z Anną Kendrick i Blake Lively doczeka się drugiej części. Co już wiadomo o fabule? Kiedy premiera?

„Zwyczajna przysługa” (org. „A Simple Favor”) to film Paula Feiga z 2018 roku, bazujący na bestsellerowej powieści Darcey Bell z 2017 roku. Historia opowiadała o dwóch kobietach, które się przyjaźnią – a przynajmniej jedna jest święcie przekonana, że druga jest jej przyjaciółką – i których życie zostaje wywrócone do góry nogami w chwili, gdy jedna z nich znika. Druga kobieta rozpoczyna wtedy dramatyczne śledztwo, próbując zrozumieć, co wydarzyło się naprawdę i gdzie podziała się przyjaciółka.

Film utrzymany był w komediowo-thrillerowym klimacie, często naśmiewając się z niektórych reguł gatunkowych podobnych historii. Podobny zabieg, choć w dużo silniejszy sposób, wykorzystano niedawno w serialowym hicie Netflixa „Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie”.

„Zwyczajna przysługa”: powstanie sequel 

Jak podają dziennikarze portalu Deadline, sequel dostał właśnie zielone światło w wytwórni Lionsgate. Nowa produkcja ma powstać pod okiem twórcy oryginału – Paula Feiga, a dwie główne gwiazdy – Anna Kendrick i Blake Lively mają powrócić do swoich ról. Film powstaje także pod egidą Amazon Studios.

 Pierwsza część reklamowana była zaś następującym zwiastunem:

„Zwyczajna przysługa 2” – kiedy premiera?

Na razie nieznana jest data premiery sequela. Jak tylko pojawią się nowe informacje, odnośnie tego projektu, będziemy Was o tym informować na bieżąco.

Czytaj także: Polski dokument nagrodzony w Toronto. „Boylesque“ z nagrodą festiwalu Hot Docs [WIDEO]

RadioZET.pl/Deadline/People.com