Zamknij

Zwiastun "Spider-Man: No Way Home" z rekordem wyświetleń. Ile osób obejrzało zapowiedź filmu?

26.08.2021 08:50

Zwiastun filmu "Spider-Man: No Way Home" ustanowił rekord odtworzeń w serwisie YouTube. Poprzedni należał do produkcji Marvela "Avengers: Endgame".

Spider-Man: No Way Home - Benedict Cumberbatch i Tom Holland - kadr z filmu Marvela
fot. Sony Pictures/Marvel Studios - materiały prasowe

Na zwiastun filmu "Spider-Man: No Way Home" czekały miliony fanów na całym świecie. W końcu przedstawiciele Sony Pictures zaprezentowali pierwszą zapowiedź trzeciej części solowych przygód pajęczego herosa. Okazało się, że trailer pobił rekord wyświetleń na YouTube.

Zwiastun "Spider-Man: No Way Home" pokonał zapowiedź "Avengers: Endgame"

Spider-Man to jeden z najpopularniejszych superbohaterów Marvel Comics. Nic więc dziwnego, że do ulubieńców odbiorców należy również jego filmowy odpowiednik. O tym, że pierwszy zwiastun "Spider-Man: No Way Home" to jeden z najbardziej wyczekiwanych trailerów roku 2021, było wiadomo od dawna. Nikt jednak nie spodziewał się, że zapowiedź pobije rekord odtworzeń.

Jak podaje Deadline, serwis YouTube ma nowego króla w kategorii najchętniej odtwarzany zwiastun filmowy. Do tej pory na szczycie podium stała zapowiedź "Avengers: Endgame" - jednego z największych crossoverów w historii kina. "Spider-Man: No Way Home" przebił liczbę 289 milionów odtworzeń w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery. Trailer produkcji z Tomem Hollandem w roli głównej w ciągu doby od wrzucenia go do sieci przyciągnął 355,5 milionów użytkowników z całego świata.

Zakończenie poprzedniej części przygód Spider-Mana sprawiło najwyraźniej, że miłośnicy herosa nie mogą się doczekać kolejnej odsłony filmowej serii. Dla porównania pierwszy zwiastun filmu "Spider-Man: Far From Home" zobaczyło "tylko" 135 milionów osób w ciągu doby od premiery. To nadal imponujący wynik, który przełożył się na zarobki produkcji. Druga część solowych przygód Pajączka zarobiła 1,131 miliarda dolarów, ustanawiając rekord finansowy Sony Pictures. Wygląda na to, że "Spider-Man: No Way Home" z łatwością przebije ten wynik.

O zwiastunie nie jest głośno jedynie z powodu cliffhangera w zakończeniu poprzedniej części. Od miesięcy krążyły plotki, że trzecia część serii wykorzysta wątek multiwersum, a co za tym idzie w filmie powrócą odtwórcy ikonicznych przeciwników Spider-Mana z poprzednich filmowych adaptacji komiksów o superbohaterze. W zwiastunie pojawił się zapowiadany Alfred Molina, który ponownie zagra Doctora Octopusa. W obsadzie potwierdzono również obecność Jamiego Foxxa, który jakiś czas temu wcielał się w Electro.

"Spider-Man: No Way Home" - kiedy premiera?

Zwiastun filmu Jona Wattsa sugeruje, że główną osią fabularną "Spider-Man: No Way Home" będzie nieudane zaklęcie Doktora Strange'a, który sprowadzi do kinowego świata Marvela złoczyńców z innych wymiarów. Niewykluczone jednak, że twórcy wodzą widzów za nos i w rzeczywistości produkcja opowie zupełnie o czymś innym. Jak będzie naprawdę? O tym przekonamy się za jakiś czas. Oprócz Jamiego Foxxa, Alfreda Moliny i być może Willema Dafoe, w produkcji zobaczymy oczywiście Toma Hollanda i Benedicta Cumberbatcha. W "Spider-Man: No Way Home" wystąpili również Zenadya, Jacob Batalon, Marisa Tomei, Tony Revolori oraz Jon Favreau. Film trafi do kin 17 grudnia 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/Deadline