Zamknij

Złote Globy 2023: będzie telewizyjna transmisja z gali. Kiedy i gdzie oglądać?

21.09.2022 12:18

Złote Globy 2023 wrócą do łask? Gala prestiżowego rozdania nagród, choć owianego złą sławą, będzie transmitowana w telewizji. Kiedy i gdzie będzie można ją oglądać?

Złote Globy
fot. Robyn Beck/AFP/East News

Złote Globy 2023: będzie telewizyjna transmisja z gali. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej robi wszystko, by ratować słynne wydarzenie. Jak podaje filmweb.pl - doszli oni do porozumienia z NBC, dzięki czemu Złote Globy 2023 będzie można oglądać na żywo w telewizji.

Zobacz także: HBO kończy 50 lat. Zobacz specjalny spot jubileuszowy. Jakie seriale pokazano w materiale? [WIDEO]

Złote Globy 2023: będzie telewizyjna transmisja z gali

Złote Globy podupadły prawie dwa lata temu, gdy organizatorów oskarżono o rasizm. Ujawniono, że grono członków składa się tylko i wyłącznie z osób białej rady. To tylko uruchomiło lawinę - niedługo potem na jaw wyszły zarzuty o korupcję. Było pewne, że muszą zajść zmiany, by Złote Globy przetrwały i nie były bojkotowane przez widzów i filmowców. 

80. ceremonia wręczenia Złotych Globów ma się odbyć na początku 2023 roku. Co ciekawe, wydarzenie będzie transmitowane na żywo w telewizji. Jak podaje filmweb.pl - Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i NCB doszły do porozumienia. Warto podkreślić jednak, że umowa dotyczy tylko nadchodzącej gali, nie jest pewne, co się wydarzy w kolejnych latach.

Niestety, coraz częściej widzowie nie są zainteresowani śledzeniem tego typu wydarzeń na żywo. Wystarczy spojrzeć na złe wyniki oglądalności Oscarów czy Emmy.

loader

Złote Globy 2023: kiedy i gdzie się odbędzie gala?

Złote Globy 2023 odbędą się 10 stycznia 2023 roku w Beverly Hilton. Gala będzie emitowana na antenie NBC.

Zobacz także: Karolina Szymczak w filmie u boku Brada Pitta. Kim jest polska aktorka?

RadioZET.pl/Filmweb.pl

Robert Pattinson
8 Zobacz galerię
fot. Gregory Pace/Rex Features/Shutterstock/East News