Zamknij

„Zbrodnie przyszłości”: pierwszy zwiastun filmu, który wstrząsnął Cannes [WIDEO]

30.06.2022 11:57
Zbrodnie przyszłości - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Monolith Films

„Zbrodnie przyszłości” Davida Cronenberga zszokowały publiczność w Cannes, a teraz trafią do polskich odbiorców. Premiera filmu Kanadyjczyka już latem, a my właśnie dostaliśmy pierwszy zwiastun filmu. Czego możemy spodziewać się po tegorocznym szokującym filmie prestiżowego festiwalu?

„Zbrodnie przyszłości” (org. „Crimes of the future”) Davida Cronenberga miało swoją światową premierę podczas festiwalu filmowego w Cannes. Produkcja opowiadająca o świecie przyszłości, w którym modyfikacje ciała są na porządku dziennym, wywołała sporo kontrowersji podczas tegorocznych pokazów. Choć chyba nie tak wiele, jak spodziewał się sam reżyser, który zapowiadał, że liczy się z tym, że ludzie masowo będą wychodzić z kina. Finalnie odsetek osób, które nie wytrzymały do końca nie był aż tak duży, jak pierwotnie zakładano, niemniej nadal wizja przyszłości i samookaleczeń, przygotowana przez Cronenberga nie spodobała się wszystkim widzom.

„Zbrodnie przyszłości” – zwiastun 

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu. Materiał prezentuje się następująco 

„Zbrodnie przyszłości” – o czym opowiada film?

Wedle oficjalnego opisu fabuły produkcja „Zbrodni przyszłości” skupia się na świecie, w którym w niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.

W tych okolicznościach poznajemy głównych bohaterów. Saul Tenser to sławny artysta performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

„Zbrodnie przyszłości” – twórcy i obsada

Film napisał i wyreżyserował David Cronenberg, twórca najlepiej znany z takich filmów jak „Dreszcze”, „Mucha” czy „Nagi lunch”. Co ciekawe – nowe „Zbrodnie przyszłości” stanowią niejako remake, bądź kontynuację dzieła reżysera z 1970 roku pod tym samym tytułem. Nieco ponad godzinny film opowiada zbliżoną historię do tej, zaprezentowanej w 2022 roku. Ciekawy będzie więc zestawić ze sobą obie produkcje i zobaczyć jak przez lata zmieniała się wizja „przyszłości”. W filmie wystąpili tacy aktorzy i aktorki jak: Kristen Stewart, Lea Seydoux, Viggo Mortensen czy Scott Speedman i Don McKellar.

„Zbrodnie przyszłości” – kiedy premiera?

Premiera filmu przewidziana jest na 22 lipca.

Czytaj także: „Hokus Pokus 2“: pierwszy zwiastun kontynuacji hitu Disneya za lat 90. [WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Monolith Films

Najlepsze seriale na HBO Max 2022 rok
9 Zobacz galerię
fot. Materiały prasowe HBO Max