Zamknij

"Zatanna" - reżyserka „Obiecującej. Młodej. Kobiety” napisze scenariusz filmu superbohaterskiego DC

23.03.2021 17:04

Emerald Fennell, nominowana do Oscara reżyserka i scenarzystka filmu „Obiecująca. Młoda. Kobieta” napisze scenariusz adaptacji komiksu „Zatanna” dla wytwórni Warner Bros i DC Comics. Co już wiemy o projekcie?

"Obiecująca. Młoda. Kobieta" - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Emerald Fennell to aktorka, scenarzystka i reżyserka, która zaskarbiła sobie przychylność widzów i krytyków jako twórczyni świetnie przyjętego filmu „Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Film, który zadebiutował na festiwalu Sundance na początku 2020 roku, właśnie trafił do stawki oscarowej, zgarniając aż sześć nominacji, w tym właśnie za pracę Fennell, czyli nominacje za scenariusz, reżyserię i najlepszy film.

Teraz, jak podaje amerykański portal Variety, Fennell została zaproszona przez wytwórnię Warner Bros i DC do napisania scenariusza filmu superbohaterskiego „Zatanna”.

Zobacz także

„Zatanna” – kim jest tytułowa bohaterka?

Postać Zatanny została stworzona dla DC Comics przez Gardnera Foxa i Murphy’ego Andersona w 1964 roku. Jej pierwsze pojawienie się miało miejsce w 4. numerze serii „Hawkman”. Zatanna to potężna czarodziejka, która uznawana jest za jedną z najsilniejszych bohaterek w uniwersum DC. Jej magiczne moce są też genetyczne, gdyż jej ojcem był alchemik Giovanni Zatara, a legenda głosi że jednym z jej przodków był sam Leonardo da Vinci.

Zatanna była jedną z członkiń jednej z iteracji „Ligi Sprawiedliwości”, ale nigdy jeszcze nie pojawiła się w żadnym z filmów, należących do świata DC. Co jednak ciekawe - postać ta pojawiła się w jednym z późniejszych sezonów serialu „Tajemnice Smallville”, gdzie wcielała się w nią aktorka Serinda Swan.

„Zatanna” – co już wiemy o nowym filmie DC?

Na razie wytwórnia Warner Bros. nie zdradziła wiele więcej informacji na temat kolejnego filmu superbohaterskiego pod swoją banderą. W tym momencie nieznany jest nawet reżyser projektu. Spekuluje się, że być może Fennell, która została zakontraktowana do napisania scenariusza, mogłaby zająć tę pozycję, ale na razie nie ogłoszono żadnych oficjalnych angaży na to stanowisko.

loader

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Zatanna” – kiedy premiera?

Zatrudnienie scenarzystki to dopiero początek długiej i wyboistej drogi ku realizacji filmu, dlatego trudno jest przewidzieć, kiedy dokładnie „Zatanna” trafi na ekrany. Wydaje się prawdopodobnym, że nie nastąpi to wcześniej niż pod koniec 2022 roku, a najprawdopodobniej dopiero w 2023. Jak jednak będzie w rzeczywistości, jedynie czas pokaże.

Czytaj także: "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" – Netflix ogłosił kontynuację popularnego slashera. Kiedy premiera?