Zamknij

"X-Men": Twórcy "Avengers" odpowiedzą za nową wersję słynnej serii? Kiedy powrócą mutanci Marvela?

04.07.2022 12:03

Czy za nowe filmy Marvela o X-Men odpowiedzą  Joe i Anthony Russo - twócy "Avengers: Endgame"? Filmowcy są otwarci na podjęcie się zrobienia rebootu serii.

X-MEN: DAYS OF FUTURE PAST - HUGH JACKMAN; NICHOLAS HOULT; JAMES MCAVOY - kadr z filmu Marvela
fot. TWENTIETH CENTURY FOX / Album/EAST NEWS

Czy bracia Russo będą filmowcami odpowiedzialnymi za przeniesienie X-Men do świata Marvel Studios? Reżyserzy chcieliby stworzyć film o kolejnej drużynie z komiksów Marvela.

"X-Men": twórcy "Avengers" zrobią reboot serii?

Od kiedy w 2019 roku korporacja Disneya kupiła wytwórnię 20th Century Fox, fanom Marvela zaświeciły się oczy. Do niedawna studio posiadało prawa do adaptacji komiksów o X-Men i Fantastic Four. Wraz z przejęciem wytwórni prawa trafiły do Marvel Studios. Wielu widzów ma nadzieję, że oznacza to, iż niebawem zobaczymy nową wersję drużyny mutantów, tym razem działającą w MCU. 

Zobacz także

O nowym wcieleniu X-Men plotkuje się od dawna. Fani tworzą własne castingi i wybierają filmowców, którzy byliby idealni, by powołać do życia nową produkcję o zupełnie nowych, chociaż kultowych postaciach. Wśród nich pojawiają się bracia Russo - twórcy odpowiedzialni za takie filmy Marvela, jak "Captain America: The Winter Soldier", "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame". W rozmowie z AP Entertainment zostali zapytani, czy podjęliby się tego zadania. Joe Russo odpowiedział twierdząco. 

Jednym z moich prywatnych skarbów jest "Incredible Hulk" #181, gdzie zadebiutował Wolverine. To ważna część mojej kolekcji komiksów. Wolverine jest częścią esencji X-Men. Oczywiście, że byłby to fajny projekt do realizacji i znalezienia nowego sposobu na adaptację tych postaci. Ale myślę, że prawdopodobnie jest to coś, co [prezes Marvel Studios i główny dyrektor kreatywny Marvel Entertainment, Kevin Feige - przp. red. ] słusznie odłożył na dalszy termin, by na razie przedstawić światu nowe postacie, a te  przywrócić, gdy przyjdzie na to pora.

Okazuje się, więc nie tylko, że bracia Russo są fanami X-Men, ale również mają już jakieś pomysły, jak ewentualnie miałaby wyglądać nowa wersja drużyny mutantów. Joe Russo podkreślił jednak, że Kevin Feige ma swoją wizję całego MCU, w której na razie X-Men nie figurują, albo przynajmniej nie ma ich oficjalnie. Obecnie potwierdzono jedynie, że trwają prace nad filmem o Fantastic Four.

Nie oznacza to jednak, że w MCU brakuje przebłysków X-Men. W serialu "WandaVision" do roli Quicksilvera wrócił Evan Peters, który wcielał się w tę postać w serii filmów 20th Century Fox. Co prawda finalnie okazało się, że nie jest prawdziwym superszybkim herosem, ale fani dostali namiastkę tego, co nas czeka. O wiele bardziej związana z X-Men postać została ponownie wprowadzona w filmie "Doctor Strange in Multiverse of Madness". Mowa o Charlesie Xavierze, którego znów zagrał Patrick Stewart. Był to występ gościnny, ale nie brakowało odniesień do komiksów, kreskówki i pierwszych filmów o X-Men. Obecnie jednym tytułem powiązanym z filmami o mutantach, który Marvel Studios potwierdziło, jest "Deadpool 3".

Zobacz także

"Deadpool 3": kiedy premiera?

Na nową część przygód zwariowanego wygadanego najemnika widzowie czekają już kilka lat. Sequel zadebiutował w roku 2018, czyli tuż przed przejęciem 20th Century Fox przez Disneya. Ta sytuacja opóźniła prace nad kontynuacją, do czego przyczyniła się też pandemia koronawirusa. Produkcja jest obecnie na wczesnym etapie prac. Oprócz Ryana Reynoldsa w obsadzie figuruje również Leslie Uggams, która ponownie wcieli się w Blind Al. Reżyserem filmu został twórca "Free Guya" - Shawn Levy. Obecnie nie zdradzono większej ilości szczegółów na temat filmu. Chociaż mówi się o roku 2023, na razie nie wiadomo, kiedy "Deadpool 3" trafi do kin.

loader

RadioZET.pl/AP Entertainment