Zamknij

„X”: A24 zapowiada krwawy horror, w którym giną gwiazdy porno. Zobacz intrygujący zwiastun [WIDEO]

13.01.2022 16:37
X - kadr z filmu
fot. materiały promocyjne A24

„X” to nowa propozycja słynnej wytwórni A24, która dała na takie horrorowe perełki jak „Hereditary. Dziedzictwo”, „The Lighthouse” czy „Midsommar”. Nowa produkcja zapowiada się równie smakokiwice. Co już wiemy o „X”?

„X” to nowy film ze stajni A24, wytwórni filmowej stojącej za takimi hitami jak „Minari”, „Waves”, „Zielony Rycerz”, „Kłamstewko” czy seria horrorów wymienionych w poprzednim akapicie. „X” jest horrorem z gatunku slashera, opowiadającym o grupie filmowców amatorów, którzy planują przygotować najlepszy film erotyczny, jaki do tej pory powstał. Traf chce, że wynajmują pokoje u pewnej pary, która ma dość mroczne zamiary. Zaczyna się gra o przetrwanie. W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun, zapowiadający przyjemną, krwawą rozrywkę.

„X” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„X” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Ti West, twórca filmowy najlepiej znany z takich produkcji jak: „Dom diabła”, „Śmiertelna gorączka 2”, „The ABCs of Death” czy współpraca reżyserska przy serialach jak „Krzyk”, „Outcast: Opętanie”, „Soundtrack” czy „Oni” od Amazon Prime Video.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Mia Goth („Nimfomanka”, „Emma”, „Suspiria”), Britanny Snow („Hairspray”, „Pitch Perfect”, „John Tucker musi odejść”), Jenna Ortega („Dzień na tak”, „Krzyk” i „The Fallout”) czy Scott Mescudi, najlepiej znany jako raper Kid Cudi oraz aktor w takich produkcjach jak „Nie patrz w górę”, „Crisis” czy „We Are Who We Are” HBO. Na ekranie zobaczymy także: Martina Hendersona, Owena Campbella i Stephena Ure.

„X” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbędzie się już 18 marca. Chwilowo nie wiadomo kiedy dokładnie produkcja zawita do Polski. Fani horroru liczą jednak, że nastąpi to jak najszybciej.

Czytaj także: "Teksańska masakra piłą mechaniczną": Netflix zaprezentował zwiastun nowej wersji horroru [WIDEO]

RadioZET.pl/Indiewire/YouTube/Facebook A24/IMDB

Zobacz także