Zamknij

„X”: A24 zapowiada krwawy horror, w którym giną gwiazdy porno. Zobacz intrygujący zwiastun [WIDEO]

13.01.2022 16:37

„X” to nowa propozycja słynnej wytwórni A24, która dała na takie horrorowe perełki jak „Hereditary. Dziedzictwo”, „The Lighthouse” czy „Midsommar”. Nowa produkcja zapowiada się równie smakokiwice. Co już wiemy o „X”?

X - kadr z filmu
fot. materiały promocyjne A24

„X” to nowy film ze stajni A24, wytwórni filmowej stojącej za takimi hitami jak „Minari”, „Waves”, „Zielony Rycerz”, „Kłamstewko” czy seria horrorów wymienionych w poprzednim akapicie. „X” jest horrorem z gatunku slashera, opowiadającym o grupie filmowców amatorów, którzy planują przygotować najlepszy film erotyczny, jaki do tej pory powstał. Traf chce, że wynajmują pokoje u pewnej pary, która ma dość mroczne zamiary. Zaczyna się gra o przetrwanie. W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun, zapowiadający przyjemną, krwawą rozrywkę.

„X” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym materiałem promocyjnym:

„X” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Ti West, twórca filmowy najlepiej znany z takich produkcji jak: „Dom diabła”, „Śmiertelna gorączka 2”, „The ABCs of Death” czy współpraca reżyserska przy serialach jak „Krzyk”, „Outcast: Opętanie”, „Soundtrack” czy „Oni” od Amazon Prime Video.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Mia Goth („Nimfomanka”, „Emma”, „Suspiria”), Britanny Snow („Hairspray”, „Pitch Perfect”, „John Tucker musi odejść”), Jenna Ortega („Dzień na tak”, „Krzyk” i „The Fallout”) czy Scott Mescudi, najlepiej znany jako raper Kid Cudi oraz aktor w takich produkcjach jak „Nie patrz w górę”, „Crisis” czy „We Are Who We Are” HBO. Na ekranie zobaczymy także: Martina Hendersona, Owena Campbella i Stephena Ure.

loader

„X” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbędzie się już 18 marca. Chwilowo nie wiadomo kiedy dokładnie produkcja zawita do Polski. Fani horroru liczą jednak, że nastąpi to jak najszybciej.

Czytaj także: "Teksańska masakra piłą mechaniczną": Netflix zaprezentował zwiastun nowej wersji horroru [WIDEO]

RadioZET.pl/Indiewire/YouTube/Facebook A24/IMDB

Zobacz także