Zamknij

"Wrobiony": Piotr Adamczyk w zwiastunie trzymającego w napięciu thrillera [WIDEO]

10.08.2022 11:51

Piotr Adamczyk powraca w filmie "Wrobiony". W sieci pojawił się zwiastun thrillera opowiadającego o zagadce dotyczącej  XVII-wiecznego arcydzieła. Kiedy premiera filmu?

Wrobiony - Piotr Adamczyk, Alessandra Mastronardi, Luca Calvani - plakat filmu
fot. Kino Świat/materaiły prasowe

Już niebawem na ekrany kin wejdzie nowy film z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Aktor wcieli się w eksperta od sztuki Caravaggia, który będzie musiał rozwiązać zagadkę tajemnicy skrywanej od setek lat. Jak prezentuje się zwiastun filmu "Wrobiony"?

"Wrobiony": zwiastun filmu z Piotrem Adamczykiem

Piotr Adamczyk występuje w ostatnim czasie we współpracy z wieloma aktorami zagranicznymi. Grał między innymi w serialu Marvela pod tytułem "Hawkeye", w "For All Mankind" Apple TV+ oraz w "Nocnym niebie" Amazon Prime Video. Thriller "Wrobiony" również sprawił, że gwiazdor wystąpił u boku niepolskojęzycznych aktorów. Tym razem z Włoch.

Zobacz także

"Wrobiony" opowiada o Dominiku - uznanym historyku sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, który wyjeżdża do malowniczego włoskiego miasteczka Porto Ercole, by zdobyć materiały naukowe dotyczące ostatnich lat życia wybitnego malarza znanego jako Caravaggio. Na miejscu okazuje się, że w miejscowości doszło do tajemniczego morderstwa. Ofiarą był duchowny, który poświęcił lata na poszukiwaniu zaginionego obrazu artysty "Maria Magdalena w ekstazie".

Główny bohater staje się posiadaczem notatek zamordowanego kapłana i postanawia wykorzystać je, by odnaleźć dzieło. Pomaga mu w tym młody ksiądz Paolo (Luca Calvani). Po piętach depcze im jednak włoska mafia, miejscowa policja oraz tajemnicza Sylvia (Alessandra Mastronardi). Wkrótce okazuje się, że Dominik wpadł w niebezpieczną międzynarodową intrygę.

Zobacz także

"Wrobiony": kiedy premiera filmu z Piotrem Adamczykiem?

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Piotr Śmigasiewicz. Film jest jego debiutem. Oprócz Adamczyka w rolach głównych wystąpili Daniel Olbrychski ("Kamerdyner"), Paulina Holtz ("Osiecka"), Alessandra Mastronardi ("Nieznośny ciężar wielkiego talentu"), Luca Calvani ("Zakochani w Rzymie") oraz Torsten Voges ("Big Lebowski") i Gedeon Burkhard ("Bękarty wojny"). Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak, za montaż Jarosław Kamiński, a muzykę stworzył Paweł Mykietyn. "Wrobiony" trafi do kin 19 sierpnia 2022 roku.

loader

RadioZET.pl/Kino Świat