Zamknij

Woody Allen jednak nie przechodzi na emeryturę. Rzecznik reżysera dementuje doniesienia mediów

Michał Kaczoń
20.09.2022 14:36

Woody Allen jednak nie przechodzi na emeryturę. W ostatnich dniach sieć obiegły cytaty z rozmowy z reżyserem, z których wynikało, że twórca „Vicky Cristina Barcelona” chce skończyć z zawodem, po nakręceniu 50. filmu.  Teraz internet obiegło sprostowanie rzecznika reżysera, w którym ten wyjaśnia, że Allen wcale nie przechodzi jeszcze na emeryturę.

Woody Allen
fot. DreamWorks SKG/Collection Christophel/East News

Woody Allen przechodzi na emeryturę – informowaliśmy wczoraj, powołując się na doniesienia zagranicznej prasy. Teraz jednak rzecznik reżysera na łamach portalu IndieWire informuje, że sprawa została rozdmuchana ponad właściwe proporcje. W oświadczeniu możemy przeczytać: 

Woody Allen [w wywiadzie z magazynem „La Vaguardia” – przyp. red.] nie powiedział, że przechodzi na emeryturę ani nie zapowiedział kolejnej powieści.

Powiedział, że myślał o tym, żeby nie kręcić filmów, jako że nie jest dla niego ekscytujące, gdy szybko trafiają do streamingu; jest miłośnikiem kinowego doświadczenia. Aktualnie nie ma planów emerytury i jest bardzo podekscytowany kręceniem swojego 50. filmu”.

Wedle słów rzecznika prasowego reżysera, krytyczne uwagi Woody’ego Allena w stosunku do obecnego stylu działania wytwórni filmowych i całego systemu produkcji filmowej, zostały nadmiernie rozdmuchane i nie są zgodne z prawdą. Mimo wszystko – na razie nieznane są dokładne dalsze plany nagrodzonego czterema Oscarami reżysera, poza informacje na temat jego najnowszego dzieła.

Woody Allen kręci obecnie swój 50. film. Co już wiemy o „Wasp 22”? 

Woody Allen jest obecnie we Francji, gdzie trwają prace na planie produkcji „Wasp 22”, która wedle dotychczasowych doniesień, miałaby być thrillerem, utrzymanym w stylu filmu „Wszystko gra” z 2005 roku. Oznacza to, że Allen miałby po raz kolejny odejść od swoich komediowych korzeni i skupić się na produkcji bardziej dramatycznej, którą zagraniczne media określiły także jako: „romantyczny thriller o toksycznej relacji” dwójki kochanków.

Na razie inne szczegóły, wraz z datą premiery obrazu, nie są znane. Informacja o tym, że Woody Allen nie planuje obecnie żadnej nowej publikacji książkowej może być smutną wiadomością dla fanów jego prozy. W ciągu swojej kariery Allen wydał bowiem kilka powieści i zbiorów opowiadań. Do najsłynniejszych należą: „Czysta anarchia” i „Wyrównać rachunki”. Jak możemy dowiedzieć się z portalu Amazon.com, w sierpniu tego roku ukazał się najnowszy tom opowiadań i komiksów autora słynnego reżysera. Tom „Zero Gravity” zbiera na razie dość przychylne recenzje, w przeciwieństwie do ostatniego filmu reżysera. „Hiszpański romans” (org. „Rifkin’s Festvial”) z 2020 roku nie zebrał zbyt pochlebnych opinii widzów i krytyków.

loader

Czytaj także: „Fabelmanowie” Spielberga z nagrodą w Toronto. To już o krok od oscarowej nominacji

RadioZET.pl/IndieWire.com/Amazon.com/Film.org.pl

Inni Ludzie - kadr z filmu
12 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Warner Bros.