Zamknij

„Wonder Woman 1984“ jednak na VOD. Czy w takim modelu trafi także do Polski?

19.11.2020 09:56

„Wonder Woman 1984“, czyli 2. część blockbustera z Gal Gadot trafi bezpośrednio na platformę HBO Max, zdecydowała właśnie wytwórnia Warner Bros. Czy film ma jednak szansę trafić także do kin?

„Wonder Woman 1984“ jednak na VOD. Czy w takim modelu trafi także do Polski?
fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

„Wonder Woman 1984“ Patty Jenkins to druga część przygód Amazonki Diany, którą pierwszy raz (w aktorskiej wersji) poznaliśmy w filmie „Batman V Superman: Świt Sprawiedliwości”. Od tego momentu bohaterka oraz grająca ją Gal Gadot pojawiła się w kilku innych filmach z tzw. Uniwersum DC Comics, a w 2017 roku otrzymała swój solowy film, który zawojował na amerykańskim i światowym box-office. Sequel miał pojawić się już w listopadzie tego roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa data premiery została przesunięta.

Zobacz także

Teraz szefostwo Warner Bros. Podjęło odważną decyzję. Właśnie zdecydowano, że blockbuster „Wonder Woman 1984” trafi bezpośrednio na platformę streamingową HBO Max 25 grudnia. Tego samego dnia ma trafić do ograniczonej dystrybucji kinowej, tam gdzie będzie to możliwe.

Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce z filmem „Mulan” od wytwórni Disneya. W tamtym wypadku zaproponowano identyczny model dystrybucji. „Mulan” trafiła na platformę Disney+ w Stanach Zjednoczonych i krajach, gdzie dostępna jest platforma, natomiast na świecie produkcja Nicki Caro wylądowała w kinach.

Jak będzie w przypadku „Wonder Woman 1984”?

Wydaje się jednak, że w tym wypadku, podobnie jak w przypadku „Mulan”, polscy widzowie nadal będą mogli oglądać film w kinowym fotelu. Teoretycznie istnieje u nas platforma HBO GO, ale nie jest to bezpośredni odpowiednik  HBO MAX na polski rynek, więc sytuacja nie jest tak klarowna. Nie wszystkie produkcje HBO MAX trafiają z marszu na platformę, a w tym wypadku też dochodzi kwestia dystrybutora kinowego. Amerykański Warner jest szefem platformy HBO Max, ale w Polsce sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. 

Wydaje się też, że wszystko zależy od decyzji polskiego rządu, a konkretniej decyzji czy kina będą już normalnie funkcjonować w momencie premiery filmu. 

Co niezwykle ciekawe – portal Variety podaje, że Warner Bros. Zapowiedział, że kinowa premiera filmu w krajach, które nie posiadają platformy HBO Max miałaby odbyć się już 16 grudnia.

W wypadku ich całkowitego zamknięcia w grudniu, teoretycznie istnieje możliwość pojawienia się filmu na VOD, jeśli wszystkie strony się dogadają.

„Wonder Woman 1984“ – kiedy premiera w Polsce?

Wedle informacji, na które powołuje się Variety premiera filmu w Polsce mogłaby odbyć się już 16 grudnia. W USA i krajach, gdzie dostępne jest HBO Max byłby to 25 grudnia.

Czytaj także: Film Michaela Baya o pandemii groźnego wirusa szybciej niż szczepionka na COVID-19.

loader