Zamknij
Wołodymyr Zełenski
  • Paddington
  • Miłość w wielkim mieście 2
  • Ja, ty, on, ona
  • 10 Zobacz
fot. Ukrainian Presidential Press Office/Associated Press/East News

Zanim Wołodymyr Zełenski został prezydentem Ukrainy, który dzielnie broni swojego kraju przed inwazją Rosji, był aktorem. Oto 10 najlepszych ról jednego z najbardziej szanowanych polityków ostatnich lat.

Wołodymyr Zełenski nie schodzi z ust całego świata. Od ponad dwóch tygodni wspiera Ukraińców, jako głowa narodu w walce z rosyjskim najeźdźcą. Wojna w Ukrainie sprawiła, że o Zełenskim usłyszały nawet osoby, które nie interesował się wcześniej polityką naszego wschodniego sąsiada. Nie wszyscy wiedzieli, że zanim Zełenski objął fotel prezydencki, był popularnym ukraińskim aktorem.

Top 10 filmów i seriali z Wołodymyrem Zełenskim

Postanowiliśmy prześledzić filmografię Wołodymyra Zełenskiego, który występował nie tylko w filmach, ale również w serialach. Chociaż ukończył studia prawnicze, nie pracował w zawodzie. Zainteresował się aktorstwem i początkowo występował w amatorskich przedstawieniach teatralnych. W połowie lat 90. Zełenski został komikiem, występującym w grupach kabaretowych Zaporiżżia – Krywyj Rih – Tranzyt i 95-j kwartał.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Na dużym ekranie zadebiutował w 2009 roku i od tej pory grywał głównie w komediach romantycznych. W 2015 roku Zełenski wystąpił w głównej roli w serialu, który kilka lat wcześniej okazał się dla niego częściowo proroczy. Mowa o produkcji "Sługa narodu", w którym wcielił się w prezydenta kraju. Działalność aktorska Zełenskiego zakończyła się w roku 2019 wraz z wyborem na prezydenta Ukrainy.

loader

RadioZET.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET