Zamknij

Wojna w Ukrainie: Steven Spielberg przekazał milion dolarów na uchodźców. Wspomógł dwie polskie organizacje

Sergiusz Kurczuk
21.03.2022 11:40

Steven Spielberg i jego żona Kate Capshaw przekazali milion dolarów na pomoc Ukraińcom, których kraj jest ogarnięty wojną z Rosją.

Steven Spielberg, Kate Capshaw
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Wojna w Ukrainie wciąż trwa, a dzielnie broniący się przed rosyjską agresją Ukraińcy są wspierani przez cały świat. Do pomocy włączyli się Steven Spielberg i jego żona Kate Capshaw, którzy zasilili konta pięciu organizacji pomagającym dotkniętym konfliktem ludziom.

Wojna w Ukrainie: Steven Spielberg i jego żona pomogli uchodźcom

Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie ludzie kultury i sztuki spieszyli na pomoc potrzebującym obywatelom kraju zaatakowanego przez wojska wysłane przez Władmira Putina. Wśród nich znaleźli się między innymi Ryan Reynolds i Blake Lively, którzy zaoferowali pomoc finansową, jak również polscy filmowcy, którzy wsparli Ukraińców na różne sposoby.

Do tego grona dołączyli Steven Spielberg i Kate Capshaw. Jak podaje The Hollywood Reporter, słynny filmowiec i jego żona przekazali milion dolarów pięciu organizacjom, które pomagają podczas kryzysu humanitarnego. Wśród nich znalazły się dwa polskie podmioty. Pieniądze rozdysponowano pomiędzy Polski Czerwony Krzyż, Polską Akcję Humanitarną, World Central Kitchen, Hebrew Immigrant Aid Society oraz Urgent Action Fund. 

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Od wybuchu wojny do Polski uciekły ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy. Wsparcie dla Polskiego Czerwonego Krzyża i Polskiej Akcji Humanitarnej ma więc ogromne znaczenie, ponieważ obie organizacje pomagają w zapewnieniu wyżywienia i lokum tymczasowego uciekinierów z atakowanego przez Rosjan kraju.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Wojna w Ukrainie: gwiazdy, które pomagają uchodźcom

Spielberg, Reynolds i Lively nie są jednymi osobami, które wspomogły Ukraińców w potrzebie. Na długiej liście gwiazd znajdują się między innymi Sting, Jennifer Aniston, Dolly Parton, Yvonne Strahovski, Mila Kunis i Ashton Kutcher.

loader

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET