Zamknij

Liev Schreiber w Polsce. Gwiazdor "X-Men" przyjechał pomagać uchodźcom z Ukrainy [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
14.04.2022 12:56

Aktor Liev Schreiber przyjechał do Polski, by pomóc uchodźcom z Ukrainy. Hollywoodzki gwiazdor zamieścił materiały, na których pokazuje swoje wsparcie ofiarom wojny wywołanej przez Putina.

Liev Schreiber
fot. Zuma / SplashNews.com/East News

Wojna w Ukrainie nieprzerwanie trwa. W pomoc uchodźcom angażują się jednak nie tylko zwyczajni ludzie, ale również osoby, które znamy z małych i dużych ekranów. Kolejnym gwiazdorem Hollywood, który postanowił pomóc uchodźcom wygnanym z własnego kraju przez barbarzyńską armię Putina jest amerykański aktor Liev Schreiber.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Wojna w Ukrainie: Liev Schreiber pomaga uchodźcom w Polsce

Od początku konfliktu zbrojnego zapoczątkowanego przez Federację Rosyjską w Ukrainie uchodźcy otrzymali wiele form wsparcia. Od zbierania funduszy dla uciekinierów i osób, które bohatersko bronią swojego kraju, po najbardziej podstawową pomoc, taką jak przeprawa przez granicę, zbiórka odzieży, czy przygotowywanie posiłków.

Gwiazdy zazwyczaj ograniczają się do tej pierwszej formy pomocy, ale zdarzają się nieliczne wyjątki, jak Sean Penn, który kręcił w Ukrainie film, gdy wybuchła wojna lub Liev Schreiber. Na Instagramie drugiego aktora możemy znaleźć nagrania i zdjęcia z Przemyśla. Schreiber postanowił przyjechać do Polski, by wymiernie włączyć się w pomoc potrzebującym Ukraińcom.

Barszcz dla 1500 osób! Dzień pierwszy w Przemyślu w Polsce, tuż za granicą Ukrainy. World Central Kitchen nadal jest gwiazdą rocka, wśród NGO-sów, która pomaga i karmi tych, którzy stracili prawie wszystko. Ogromne podziękowania dla wszystkich niezwykłych wolontariuszy, (...) szefa kuchni Poliny, ekipy Chi Town, Matty'ego z logistyki, który udzielił pomocy zespołowi, a przede wszystkim… Wszystkim, którzy pomogli, przekazując darowizny na World Central Kitchen, BlueCheck Ukraine i US Ukraine. Nie przestawajcie!!!
Drugi dzień gotowania na granicy polsko-ukraińskiej z World Central Kitchen. Jestem bardzo dumny z mojego "pęcherza od krojenia". Wszyscy kucharze mówią, że to prawdziwy powód do dumy. World Central Kitchen to tylko jedna z organizacji pozarządowych działających na Ukrainie, które sprawdziliśmy w ramach naszej organizacji pozarządowej BlueCheck.

Jak widać, Schreiber jest niezwykle zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Od samego początku trwania wojny nagłaśniał informacje o agresji wojsk Putina w mediach społecznościowych i wspierał obywateli Ukrainy.

Liev Schreiber: kim jest aktor, który pomaga uchodźcom w Przemyślu?

Schreiber urodził się 4 października 1967 roku w San Francisco. Jest aktorem, reżyserem i scenarzystą. W jego żyłach płynie cząstka polskiej krwi, ponieważ jego dziadek od strony matki był Żydem pochodzącym z Łodzi. Zadebiutował w 1993 roku na Broadwayu. Przed kamerą pojawił się po raz pierwszy rok później w filmie telewizyjnym "Janek zdrajca". Największą popularność zdobył dzięki roli Victora Creeda/Sabretootha w filmie Marvela od 20th Century Fox "X-Men Geneza: Wolverine" oraz tytułowego bohatera w serialu "Ray Donovan". Grał również w takich produkcjach, jak "Szalona miłość", "Słoneczni chłopcy", "Krzyk", "Spacer po księżycu", "Obywatel Welles", "Suma wszystkich strachów", "Omen", "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Repo Man - Windykatorzy", "Movie 43", "Creed: Narodziny legendy", "Wyspa psów", "Spider-Man Uniwersum", czy "Nie patrz w górę".

loader

RadioZET.pl/Instagram

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET