Zamknij

Gwiazdy Marvela wspierają Ukrainę: "Zełenski jest bohaterem" [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
02.03.2022 15:19

Mark Ruffalo, Benedict Cumberbatch i Ryan Reynolds wypowiedzieli się na temat wojny w Ukrainie. Co gwiazdorzy Marvela powiedzieli w kwestii konfliktu zapoczątkowanego przez Rosję?

Avengers: Infinity War - Benedict Cumberbatch, Robert Downey, Jr., Mark Ruffalo, Benedict Wong - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Cały świat śledzi wydarzenia związane z wojną w Ukrainie. Konfliktem przejmują się również wielkie gwiazdy Hollywood, w tym aktorzy znani z filmów Marvel Studios. Mark Ruffalo, Benedict Cumberbatch i Ryan Reynolds wsparli Ukraińców w walce z rosyjskim agresorem. 

Wojna w Ukrainie: Mark Ruffalo nazywa Zełenskiego jest bohaterem

Agresja Rosji spotkała się z potępieniem nie tylko większości państw świata, ale również reakcją wielkich korporacji i słynnych osób związanych z branżą rozrywkową.

Wśród nich znajdują się gwiazdorzy Marvela. Mark Ruffalo znany z roli Hulka w serii "Avengers" i Ryan Reynolds, który od lat wciela się w Deadpoola wystąpili niedawno wspólnie w nowym filmie platform Netflix pod tytułem "Projekt Adam". Jak podaje Variety, aktorzy pojawili się na oficjalniej premierze w Lincoln Center w Nowym Jorku, ale atmosfera panująca podczas wydarzenia była inna niż zazwyczaj na tego typu spotkaniach. Ruffalo postanowił zabrać głos na temat tego, co dzieje się w Ukrainie. Nie zabrakło zachwytu postawą prezydenta atakowanego przez Rosję kraju - Wołodymyra Zełenskiego

To, co widzimy, to niesamowity wylew dobrej woli wobec narodu ukraińskiego i demokracji w czasach, gdy demokracja była atakowana na całym świecie przez Putina i jego kumpli, w tym Tuckera Carlsona. To piękne pokazanie tego, kim jesteśmy jako ludzie i jak się spotkaliśmy, a Ukraińcy są niesamowici. Są bohaterami. Zełenski jest bohaterem. Tak to wygląda, gdy ludzie spotykają się, by walczyć o coś, co jest słuszne. Modlę się, aby odnieśli sukces w tym, co próbują zrobić.

Reynolds również odniósł się do sytuacji Ukraińców, ale zrobił to za pośrednictwem Twittera.

W ciągu 48 godzin niezliczona liczba Ukraińców została zmuszona do opuszczenia domów i odbycia podróży do sąsiednich krajów. Potrzebują ochrony. Kiedy przekażesz darowiznę, dołożymy pieniądze do tysiąca dolarów, tworząc podwójne wsparcie.

Aktor zamieścił w poście link do akcji, którą utworzył wraz ze swoją żoną Blake Lively. Para wraz z darczyńcami zbiera pieniądze na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Gwiazdor skomentował zbiórkę w rozmowie z Variety.

Po prostu czuliśmy, że bylibyśmy niesamowicie szczęśliwi, mogąc zrobić coś takiego, i trudno nie wzbudzić ogromnej empatii kiedy dużym i małym rodzinom mówi się nagle, że muszą opuścić swoje domy, w których spędzili całe życie. Po prostu nie mogę sobie wyobrazić, co muszą czuć ci rodzice.

Aktorzy znani z filmów Marvela wystąpili w "Projekcie Adam" wraz z Jennifer Garner, która też wspiera Ukraińców w tym trudnym czasie.

Moje serce jest z ludźmi w Ukrainie. Myślę zwłaszcza o kobietach i dzieciach. Współpracujemy ramię w ramię z biurem Wysokiego  komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców i Czerwonym Krzyżem, aby upewnić się, że podczas budowy schronień i obozów dla uchodźców dzieci, niemowlęta i matki są otoczone szczególną opieką, niezależnie od tego, czy jest to wsparcie psycho-emocjonalne, czy są nimi pieluchy, odzież dziecięca, buty, skarpetki, odżywki dla niemowląt, żywność dla niemowląt, zabawki, książki, pluszowe misie, koce, rzeczy, których być może nie zabrali, kiedy opuszczali swoje domy i uciekali.

Obsada filmu, który trafi na Netflix 11 marca 2022 roku, to nie jedyne gwiazdy, które postanowiły działać, by pomóc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Wojna w Ukrainie: Benedict Cumberbatch wzywa do działania

Do wsparcia Ukrainy przyłączył się również znany z serialu "Sherlock" oraz filmów Marvela Benedict Cumberbatch. Odtwórca Doktora Strange'a wykorzystał odsłonięcie swojej gwiazdy na słynnej alei rozciągającej się wzdłuż Hollywood Boulevard, by wygłosić poruszające przemówienie.

Nie mogę dziś przemawiać w tym niesamowitym momencie mojego życia, na tej niezwykłej platformie, nie uznając za oczywiste tego, co dzieje się na Ukrainie i nie okazując mojego wsparcia dla narodu ukraińskiego, mojego wsparcia dla obywateli Rosji, którzy sprzeciwiają się kleptokracji i idiotyzmowi ich rządzących, by spróbować powstrzymać postęp tego okrucieństwa. Ale teraz wszyscy mamy coś więcej do zrobienia niż tylko myśli i modlitwy. Musimy działać, musimy wejść na strony internetowe ambasad, musimy zobaczyć, co możemy zrobić jako obywatele świata, obywatele Europy i ludzie, którzy chcą lepszego miejsca i lepszego rezultatu w tej strasznej chwili dla ludzi z dziećmi, z rodzinami, którzy walczą o przetrwanie, gdy bomby spadają na ich miasta. Nie możemy dłużej się wycofywać. To nie jest już czas na chciwość, lenistwo, bierność lub nieudolność. Musimy działać, a są rzeczy, które możemy zrobić. Możemy wspierać organizacje. Możemy wspierać tych, którzy pomagają uchodźcom na miejscu. Możemy wspierać organizacje praw człowieka. Możemy naciskać na polityków, bank, branże, aby zrobiły wszystko, by pomóc. Jest to możliwe, więc zachęcam do tego w tym dniu.

Cumberbatch wspomniał też o swojej zmarłej siostrze, która odeszła z powodu raka w 2021 roku.

Chcę wspomnieć o mojej siostrze, którą straciliśmy w zeszłym roku. Pokochałaby to. Była niewiarygodnie lojalna, wspierająca i pokochałaby ten blichtr, dziwaczność i splendor. Po prostu śmiałaby się bez przerwy przez cały czas i prawdopodobnie by płakała. Mam nadzieję, że gdzieś tam, gdzie świecą prawdziwe gwiazdy, teraz patrzysz w dół na ten moment. Jestem pewien, że jesteś. Bardzo za tobą tęsknimy. Pozostajesz tą dobrą i cudowną osobą, którą byłaś w naszym życiu.

Gwiazdor nadchodzącego filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", który trafi do kin 6 maja 2022 roku, jest jednym z wielu przedstawicieli świata sztuki i rozrywki, którzy postanowili wykorzystać swoją popularność, by szerzyć humanitarne postawy w czasie konfliktu zbrojnego.

loader

RadioZET.pl/Variety

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET