Zamknij

Włodzimierz Nowak nie żyje. Aktor zagrał kultową rolę w "Misiu" Barei

Anna Skalik
16.03.2022 23:09
włodzimierz Nowak
fot. MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Włodzimierz Nowak nie żyje. Aktor teatralny i filmowy zmarł w wieku 80 lat. To on zagrał kultową rolę w "Misiu" Barei.

Włodzimierz Nowak nie żyje. Był aktorem teatralnym, grającym na deskach wielu polskich teatrów, a także filmowym - i to właśnie roli w jednym z kultowych polskich filmów zawdzięczał największą rozpoznawalność. Mowa o "Misiu" Stanisława Barei, w którym Nowak wcielił się w rolę recytatora, który deklamował wiersze podczas wręczania paszportów. Ponadto zagrał m.in. w "Sanatorium pod Klepsydrą", "Wedle wyroków twoich", "Okienku" czy "Wielkiej miłości Balzaka".

O jego śmierci w środę 16 marca poinformował w swoich mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz także: Tragiczna śmierć syna miliardera. 31-latek próbował ratować narzeczoną

Włodzimierz Nowak nie żyje. Aktor "Misia" miał 80 lat

Z żalem żegnamy zmarłego dzisiaj Włodzimierza Nowaka, absolwenta PWSFTviT w Łodzi, aktora teatrów: im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Współczesnego we Wrocławiu, Dramatycznego w Elblągu, oraz warszawskich scen: Komedii, Na Woli, Kwadrat. Spoczywaj w pokoju - poinformowano w poście na Facebooku.

Przyczyny śmierci nie zostały ujawnione.

Włodzimierz Nowak urodził się 8 stycznia 1942 roku w Łodzi, gdzie studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Jeszcze na studiach poznał Halinę Kowalską, z którą wkrótce się pobrali. Zawodowo Włodzimierz Nowak zadebiutował w 1965 roku. Karierę zawiesił zaledwie kilka lat temu. Występował m.in. w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze Komedia w Warszawie, a także Teatrze Kwadrat.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News