Zamknij

William Reynolds nie żyje. Aktor znany ze słynnego serialu miał 90 lat

01.09.2022 11:06

Zmarł William Reynolds - amerykański aktor, który zasłynął w latach 60. rolą w serialu "The F.B.I.". Miał 90 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

The F.B.I. - Efrem Zimbalist Jr., William Reynolds - kadr z serialu
fot. Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

24 sierpnia 2022 roku odszedł William Reynolds. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym, który zasłynął jedną z głównych ról w serialu "The F.B.I.". Zmarł w wieku 90 lat.

William Reynolds nie żyje

Informację o śmierci artysty przekazał portal Deadline. Reynolds odszedł z powodu zapalenia płuc. Według informacji, choroba nie była związana z komplikacjami wynikającymi z COVID-19.

William Reynolds urodził się 9 grudnia 1931 roku w Los Angeles jako William de Clerq Reynolds. Ukończył Pasadena City College i pracował przez chwilę w radiu uczelni. Występował też małych rolach teatralnych. Dzięki przedstawieniom został zauważony przez łowcę talentów, który zaproponował mu kontrakt z Universal Studios.

Reynolds zadebiutował przed kamerami w filmie "Dear Brat" z 1951 roku. W tym okresie grał w takich produkcjach kinowych, jak "No Questions Asked", "Pustynny lis", "The Cimarron Kid", "The Battle at Apache Pass", "Siostra Carrie", "Son of Ali Baba", "Jeźdźcy", "Karciarz z Missisipi", "Gunsmoke", "Wszystko, na co niebo zezwala", czy "The Thing That Couldn't Die".

Debiutanckim serialem Reynoldsa był western "Bronco". Wśród jego innych ról telewizyjnych znalazły się takie tytuły, jak "Wagon Train", "Pete Kelly's Blues", "Maverick", "Strefa mroku", "The Islanders", czy "The Gallant Men". W pierwszej ołowie lat 60. miał dwuletnią przerwę od aktorstwa, którą poświęcił na zdobycie uprawnień w zakresie prawa dotyczącego nieruchomości. Powrócił jednak przed kamery w swojej najsłynniejszej roli - agenta specjalnego Toma Colby'ego w serialu z 1966 roku pod tytułem "The F.B.I.". Reynolds zagrał w 161 odcinkach. W międzyczasie występował w takich produkcjach, jak "Odległa trąbka", "Za mną, chłopcy!", czy "Dragnet". Po zakończeniu pracy nad "The F.B.I." Reynolds zagrał w tylko dwóch tytułach - serialu "Project U.F.O." z 1978 roku i krótkometrażówce "Hairway to the Stars" z 1989 roku.

Porzucił Hollywood i został biznesmenem. W 1950 roku ożenił się z aktorką Molly Sinclair, z którą był w związku do jej śmierci w 1992 roku. Para doczekała się dwójki dzieci -  Carrie Reynolds Jones i Erica Reynoldsa. Aktor pozostawił swoje dzieci, dwójkę wnucząt i jednego prawnuka. 

loader

RadioZET.pl/Deadline