Zamknij

"Wilkołak nocą": gdzie i kiedy oglądać halloweenowy film Marvela?

Sergiusz Kurczuk
06.10.2022 13:43

"Wilkołak nocą" to najnowsza produkcja Marvel Studios. Kiedy premiera? Gdzie oglądać halloweenową produkcję MCU? O czym opowiada nowy tytuł?

Werewolf by Night - Gael García Bernal - plakat filmu Marvela
fot. Marvel Studios/materiały prasowe

Marvel postanowił przygotować coś specjalnego z okazji Halloween 2022. Już niebawem zadebiutuje produkcja pod tytułem "Werewolf by Night", znana w Polsce jako "Wilkołak nocą". W tym artykule znajdują się najważniejsze informacje, dotyczące daty premiery, obsady oraz platformy streaminogwej, na której będzie dostępny halloweenowy special Marvela.

"Wilkołak nocą": o czym jest nowa produkcja Marvela?

O tym, że Marvel pracuje nad aktorską wersją "Wrewolf by Night" - komiksu grozy o superbohaterskim wilkołaku, było słychać od dawna. Choć nie wszyscy w nie wierzyli, okazało się, że doniesienia były prawdziwe i niebawem zobaczymy pierwszy horror MCU.

Gatunek nie został tu przywołany na wyrost, ponieważ "Wilkołak nocą" zapowiada się na kino grozy pełną gębą. Produkcja będzie stylizowana na horrory z lat 50., a więc poza czernią i bielą, powinniśmy spodziewać się przerysowanego aktorstwa, (specjalnie) tanich efektów specjalnych i pokładów kampu, którym zachwycą się nie tylko fani komiksów Marvela, czytający przygody Jacka Russella, ale również miłośnicy klasycznych filmów z dreszczykiem. Oto jak prezentuje się niezwykle klimatyczny zwiastun produkcji.

Twórcy zdradzili, że tytuł będzie stał na pograniczu horroru i komedii. W zwiastunie poza głównym bohaterem pokazano również inne postacie związane z potworami, które pojawiają się w komiksach - Elsę Bloodstone - łowczynię nadnaturalnych stworów, jej ojca Ulyssesa, a także Man-Thinga - potwornego strażnika Nexus of All Realities - źródła multiwersum ukazanego w animacji "What If...?". Co ciekawe "Werewolf by Night" będzie również powiązany z serialem "Loki", na co wskazują strażnicy TVA obecni w zwiastunie. Potencjalnie tytuł może być również związany z nadchodzącym filmem "Blade". Komiksowy pierwowzór superbohaterskiego wilkołaka zadebiutował w 1972 roku na kartach "Marvel Spotlight" #2. Postać Jacka Russella stworzyli Roy Thomas, Jean Thomas, Gerry Conway oraz Mike Ploog.

"Wilkołak nocą": obsada nowej produkcji Marvela

W rolach głównych wystąpili Gael García Bernal (Jack Russell), Laura Donnelly (Elsa Bloodstone), Harriet Sansom Harris (Verusa), Eugenie Bondurant (Linda), Kirk R. Thatcher (Jovan), Leonardo Nam (Simon) oraz Al Hamacher (Billy Swan). Za produkcję odpowiada Michael Giacchin.

"Wilkołak nocą": kiedy premiera nowej produkcji Marvela?

Chociaż tytuł powstał z okazji Halloween, trafi na platformę Disney+ kilka tygodni przed świętem duchów, bo już w piątek 7 października 2022 roku. Fani Marvela i klasycznych horrorów, będą mogli wprowadzić się w klimat grozy na długo przed datą Halloween, które wypada 31 października.

loader

RadioZET.pl