Zamknij

Wiewiór z „Epoki Lodowcowej“ je żołędzia. To pożegnanie ze studiem Blue Sky [WIDEO]

Michał Kaczoń
15.04.2022 13:27

Wytwórnia Blue Sky Studios zostaje oficjalnie zamknięta. W ramach pożegnania z fanami, studio, które jest najlepiej znane z animacji z serii „Epoka Lodowcowa”, wypuściło specjalny film krótkometrażowy, w którym wiewiór znany ze wszystkich części hitu, wreszcie zjada żołędzia. Zobaczcie urokliwe wideo.

Epoka Lodowcowa - Wiewiór je żołędzia
fot. materiały prasowe Blue Sky Studios

„Epoka lodowcowa“ to globalny hit. Seria, która rozrosła się do pięciu odsłon, zadebiutowała w 2002 roku i zarobiła na świecie ponad 429 mln dolarów.

Teraz wytwórnia Blue Sky Studios, odpowiedzialna za sukces dochodowej serii, zamyka się na stałe. Taką decyzję podjęto w wytwórni Walta Disneya, która w 2019 wykupiła studio filmowe. Blue Sky Studios działało od 1987 roku i zostało założone przez grupę animatorów, którzy odeszli z wytwórni Disneya, chcąc stworzyć coś własnego. W latach działalności studia, Blue Sky Studios wypuściło trzynaście filmów. Poza filmami z serii „Epoka Lodowcowa”, firma znana jest z dwóch części animacji „Rio”, „Ferdynanda” czy filmu „Tajni i fajni” z 2019 roku, który był ostatnim pełnometrażowym projektem studia.

Wiewiór zjada żołędzia. Pożegnanie grafików ze studiem Blue Sky Animation

Krótki filmik, w którym oglądamy bohatera serii, jak zamiast ukrywać żołędzia na później, co doprowadzało do niejednej katastrofy na przełomie pięciu filmów serii, po prostu… je żołędzia.  Wraz z animacją w sieci pojawił się krótki wpis anonimowych ilustratorów Blue Sky.

„W ostatnich dniach Blue Sky Studios mały zespół artystów zebrał się, by stworzyć jeden, ostatni obraz. Ten film to pożegnanie - pożegnanie na naszych własnych warunkach” – możemy przeczytać w specjalnym komunikacie, jak podaje amerykański portal Deadline.

Co ciekawe – w dniu publikacji animacji, na platformie Disney+ pojawiły się pierwsze odcinki serialu animowanego „Ice Age: Scrat Tales”, opowiadające przygody Wiewióra i jego rodziny. Historia bohatera toczy się więc dalej, ale już znajduje się w czyichś innych rękach.

loader

Czytaj także: "Fantastyczne zwierzęta 3": film został ocenzurowany przez rząd. Co zostało wycięte?

RadioZET.pl/Antyradio.pl/Variety/YouTube

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET