Zamknij

Wielkanoc - Najlepsze filmy dla dzieci [LISTA]

Michał Kaczoń
15.04.2022 15:03

Jakie filmy dla dzieci oglądać w Wielkanoc? Sprawdziliśmy różnorodne produkcje, podejmujące tematykę świąt w różny sposób i wybraliśmy dla Was najciekawsze pozycje. Jakie wielkanocne filmy warto obejrzeć? Sprawdziliśmy.

Piotruś Królik - kadr z filmu
fot. materiały prasowe UIP

Filmy wielkanocne dla dzieci. Sprawdziliśmy, jakie produkcje dla najmłodszych najlepiej obejrzeć podczas świąt Wielkiej Nocy. Jakie filmy najlepiej obejrzeć z dziećmi podczas Wielkanocy? Sprawdźcie nasze zestawienie. 

Filmy wielkanocne dla dzieci — zestawienie

„Piotruś Królik”

Film aktorski z udziałem animowanych postaci to adaptacja słynnej serii powieści Beatrix Potter o niepokornym i ciekawskim króliku, który próbuje wykraść marchewki z sadu pobliskiego farmera. Sęk tkwi w tym, że Piotruś Królik jest dość nieporadny, więc jego misje przynoszą więcej szkód niż pożytku. Filmowa adaptacja wypełniona jest jednak slapstickowym humorem i zabawnymi sytuacjami, które powinny spodobać się nie tylko najmłodszym.

„Piotruś Królik 2: Na gigancie”

Druga część przygód Piotrusia Królika i jego wesołej gromadki. W nowej odsłonie cyklu Piotruś ucieka z ogrodu, gdyż ma poczucie, że jego dotychczasowe działania przynoszą innym więcej szkody niż pożytku. Cała królicza familia jest jednak zaniepokojona zniknięciem przyjaciela i rozpoczyna desperackie poszukiwania zaginionego przyjaciela. Czy misja ratownicza się powiedzie?

„HOP”

Nietypowa historia Wielkanocna. W filmie z 2011 roku poznajemy zająca Zeta, który jest dziedzicem fabryki słodyczy na Wyspie Wielkanocnej. Młody zwierz nie ma jednak najmniejszej ochoty przejmować schedy po swoim ojcu. Ucieka więc z domu i postanawia zostać perkusistą zespołu rockowego. Czy Zet spełni swoje marzenia? Czy może po drodze odkryje, że może połączyć obowiązki i przyjemności? Dynamiczna komedia, pełna urokliwego humoru.

„Strażnicy marzeń”

Bohaterowie z baśni dla dzieci, jak Królik Wielkanocny, Święty Mikołaj czy Jack Mróz, łączą siły, aby przezwyciężyć Króla Ciemności imieniem Mrok, nim sprowadzi on na świat wieczną ciemność.

„Kurczak mały” 

Główny bohater uważany jest za tchórza i panikarza. Każda najdrobniejsza przeszkoda w jego oczach urasta bowiem do rangi wielkiego problemu. Kiedy jednak nad światem pojawią się statki kosmiczne, a światu grozić będzie inwazja najeżdźców z kosmosu, okaże się, że tylko Kurczak Mały jest w stanie uratować świat. Czy bohater znajdzie pomocników do groźnej misji? Czy znowu wszyscy uznają, że jedynie przesadza i nadmiernie dramatyzuje? Komedia akcji o tym, że pozory mylą i że zawsze należy słuchać najbliższych.

„Uciekające kurczaki”

Pełna akcji opowieść o grupie kurczaków z fermy, które pragną odzyskać wolność. Rozpoczną tajną misję wyswobodzenia się z fermy drobiu. Czy zwierzętom uda się odzyskać wolność?

„Pies, który ocalił Wielkanoc” 

 Bannisterowie planują w święta wielkanocne rodzinny rejs. Na ten czas oddają swojego psa Zeusa do ośrodka opieki. Tymczasem rywale raczkującej placówki postanawiają doprowadzić do jej upadku. Zeus, wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi, musi stawić im czoło. W jego łapach leży nie tylko przyszłość ośrodka, ale także świąt. (Opis za materiałami dystrybutora) 

„Zając Max ratuje Wielkanoc”

Główny bohater, zając Max, pragnie zdobyć sławę i stać się członkiem lokalnego gangu. Podczas kaskaderskiej sztuczki z udziałem samolotu, Max nieoczekiwanie trafia do dziwnej Wielkanocnej Krainy, gdzie dowiaduje się o istnieniu artefaktu znanego jako Złota Pisanka. To ona ma dawać zajączkom ich niezwykłą, magiczną moc. Podczas prób dotarcia do domu, bohater pozna sekret Zająca Wielkanocnego.

„Zając Max: Misja Pisanka”

Kontynuacja hitu z 2017 roku. Tym razem Max będzie musiał uratować zbliżające się święta Wielkanocne przed zbliżającą się zagładą. Coś bowiem odebrało magiczną moc Zlotej Pisance, która na oczach bohatera, ze złotej, staje się czarna. Teraz Max i jego przyjaciele będą musieli znaleźć sposób na uratowanie magii świąt. Czy im się powiedzie?

loader

Czytaj także: Filmy na Wielkanoc 2022: Netflix, HBO Max, Apple TV+, Amazon Prime Video

RadioZET.pl/Filmweb/YouTube/informacje prasowe

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET