Zamknij

Twórca "Gladiatora" stworzy horror LGBT. Opowie o terapii konwersyjnej

12.04.2021 13:08

Scenarzysta "Gladiatora" i "Skyfall" John Logan zadebiutuje jako reżyser horroru "Whistler Camp" - produkcji, w której dużą rolę będą odgrywać wątki LGBT, opowiadającej o koszmarze terapii konwersyjnej.

Gladiator - Russel Crowe - kadr z filmu
fot. DreamWorks SKG/Universal Pictures/Scott Free Productions/Collect

Trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan stworzy horror LGBT "Whistler Camp". O czym opowie fabuła nadchodzącej produkcji studia Blumhouse?

"Whistler Camp" - horror LGBT o terapii konwersyjnej

Od kilku lat horror został doceniony nie tylko przez krytyków, ale również twórców filmowych. Dzięki filmom takich reżyserów jak Jordan Peele i Ari Aster kino grozy nie tylko wywołuje u widzów przerażenie, ale również porusza ważne pytania dotyczące uniwersalnych kwestii społecznych.

Jak podaje Deadline, niebawem dołączy do nich John Logan, który we współpracy ze studiem Blumhouse powoła do życia horror "Whistler Camp". Akcja nadchodzącej produkcji rozegra się na obozie terapii konwersyjnej - pseudonaukowej praktyki, polegającej na próbach zmiany orientacji seksualnej danej osoby z homoseksualnej lub biseksualnej na heteroseksualną. Środowisko medyczne uważa ją za szkodliwą i niebezpieczną, a organizacja IRCT klasyfikuje jako rodzaj za tortury. Nic więc dziwnego, że będzie bazą, na której Logan zbuduje swój horror.

Na razie nie zdradzono szczegółów produkcji. Obecnie twórcy poszukują aktorów do głównych ról. Producentami "Whistler Camp" zostali Jason Blum i Michael Aguilar. Natomiast Ryan Turek będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego. Chociaż Logan zadebiutuje w roli reżysera, jest dobrze znanym filmowcem. Pracował przy takich filmach jak "Gladiator", "Aviator", "Hugo i jego wynalazek", "Skyfall", "Spectre", "Ostatni samuraj", "Rango" czy "Obcy: Przymierze". Został laureatem Złotego Globu oraz nagród BAFTA, WGA, Edgar i Tony.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

loader

"Whistler Camp" - kiedy premiera?

Horror jest obecnie na bardzo wczesnym etapie produkcji. Trudno więc przewidzieć, kiedy film trafi do kin. Prawdopodobnie nie wcześniej niż w roku 2022. Fanom kina grozy pozostaje na razie uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/Deadline
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET