Zamknij

Plakat filmu "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego podbija internet. Premiera już 8 października 2021

13.08.2021 16:03

"Wesele" (2021) doczekało się oficjalnego plakatu. Widniejące na nim hasło przypomina, że "Miłość i nienawiść są bliżej niż myślisz". Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego trafi do kin już 8 października 2021 roku.

Wesele Smarzowski plakat
fot. materiały prasowe Kino Świat

"Wesele" (2021): Plakat filmu Smarzowskiego podbija internet

Wojciech Smarzowski to jeden z tych reżyserów, którego każdy artystyczny krok śledzi się z zapartym tchem. Nie dziwi więc, że kiedy pierwszy plakat nowego "Wesela" pojawił się w internecie, wywołał gorące emocje. Gorące to zresztą bardzo dobre określenie w przypadku tej grafiki, gdyż ukazana na nim panna młoda (Michalina Łabacz) trzyma w dłoniach gorejący bukiet. Zobaczcie sami:

fot.

"Wesele" - plakat filmu/materiały prasowe Kino Świat

Niektórzy są plakatem "Wesela" zachwyceni, inni nie do końca, jednak wszyscy są zgodni co do tego, że "Wesele" jest filmem, na który z pewnością warto czekać.

loader

"Wesele" (2021): O czym będzie nowy film Smarzowskiego?

"Wesele" Anno Domini 2021 - gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.

Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza "swoimi własnymi" prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

Zobacz także

Wojciech Smarzowski
0

"Wesele" (2021): Obsada i twórcy

W obsadzie nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego znalazły się zarówno gwiazdy jego poprzednich filmów, jak i zupełnie nowe twarze. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie reżysera – Agata Turkot.

Autorem zdjęć jest stały współpracownik Smarzowskiego, Piotr Sobociński Jr. Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska. Zaś za scenografię odpowiada Marek Warszewski. Producentem filmu jest Studio Metrage w koprodukcji z Canal+Dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Premiera jest planowana na 8 października 2021.

RadioZET.pl/Kino Świat