Zamknij

"Wesele": pierwsza zapowiedź nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego [WIDEO]

31.08.2021 12:46

Nowe "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego doczekało się pierwszej zapowiedzi wideo. Jak prezentuje się opowieść, będąca ilustracją najgorszych polskich cech?

Wesele - Robert Więckiewicz - kadr z filmu Wojciecha Smarzowskiego
fot. Kino Świat/materiały prasowe

Wojciech Smarzowski powraca z zupełnie nowym "Weselem". W sieci pojawił się pierwszy teaser nadchodzącego filmu, który opowie o najgorszych cechach Polaków z perspektywy tytułowej ceremonii poślubnej.

"Wesele": teaser nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego

Słynny komediodramat z 2004 roku z Marianem Dziędzielem w roli głównej sprawił, że Smarzowski stał się jednym z najpopularniejszych polskich reżyserów ostatnich lat, niebojących się poruszania trudnych dla polskiego widza tematów. Po niemal 20 latach od premiery oryginalnego "Wesela" zobaczymy kolejny film pod tym samym tytułem, który ponownie podejmie temat tytułowej uroczystości, by ukazać portret Polski.

Twórcy nowego "Wesela" zaprezentowali w końcu pierwszy materiał wideo, który stanowi zapowiedź produkcji Smarzowskiego. Mamy okazję poznać głównych bohaterów oraz dowiedzieć się, na czym polega zarys fabularny filmu. Jak prezentuje się teaser "Wesela"?

Po 17 latach od pierwszego "Wesela" Wojciech Smarzowski powraca do korzeni i zadaje szereg pytań. Nowy film pokaże między innymi, jak w tym czasie zmieniły się zwyczaje ślubne. Będzie to jednak tylko pretekst do o wiele poważniejszej kwestii. Teaser sugeruje bowiem, że prawdziwym tematem są demony ścigające Polaków między jednym kieliszkiem wódki a drugim.

Kino Świat/materiały prasowe/Wesele
fot.

foto: Kino Świat/materiały prasowe/Wesele

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły nowego "Wesela".

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

W rolach głównych wystąpili Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski oraz Agata Turkot.

"Wesele": kiedy premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego?

Producentem "Wesela" jest Studio Metrage w koprodukcji z Canal+. Operatorem filmu jest Piotr Sobociński Jr. ("Wołyń", "Róża", "Drogówka", "Boże Ciało"). Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska. Za scenografię odpowiada nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami Marek Warszewski. Historia jednej nocy, będąca portretem Polaków trafi do kin już 8 października 2021 roku.

loader

RadioZET.pl/Kino Świat